Morawiecki o mobilizacji w Rosji: "Chcą na oczach świata zmieniać granice. Nie możemy się na to zgodzić"

- Rosja poniosła w ostatnim czasie kilka dotkliwych porażek. Dlatego przystąpili do kolejnego planu. Chcą na oczach świata zmieniać granice, zmieniać mapy. Chcą zaanektować część terytoriów. Nie możemy się na to zgodzić. Chcemy żyć z Rosją w pokoju - powiedział na konferencji prasowej w Nowej Dębie premier Mateusz Morawiecki.

twitter.com/PremierRP

"Potwierdziły się wcześniejsze informacje o częściowej mobilizacji w Rosji. Rosja będzie kontynuowała swoje dzieło zniszczenia. Będzie próbowała doprowadzić do zniszczenia Ukrainy, do zagarnięcia części terytoriów. Rosja poniosła w ostatnim czasie kilka dotkliwych porażek. Dlatego przystąpili do kolejnego planu. Chcą na oczach świata zmieniać granice, zmieniać mapy. Chcą zaanektować część terytoriów. Nie możemy się na to zgodzić"

- powiedział premier. 

Szef polskiego rządu wskazał, że "chcemy żyć z Rosją w pokoju". 

"Kiedy Rosja pokazuje swoją brutalną siłę, my musimy pokazywać naszą siłę obronną. Polska jest częścią najważniejszego sojuszu militarnego w tej części świata. To dla nas potężna gwarancja bezpieczeństwa"

- oświadczył Morawiecki. 

Premier dodał, że bardzo ważne są także inwestycje w polską armię. 

"Niektórzy przywódcy 10 lat temu popadli w śpiączkę. Wydawało im się, że armia jest niepotrzebna, że obronność, siła odstraszania, to przeżytek XXI wieku. My dziś wiemy doskonale, że to nie jest przeżytek. Że to jest niezbędny fundament spokojnego rozwoju, spokojnego życia polskich rodzin. By to bezpieczeństwo zapewnić, współpracujemy z sojusznikami i mamy wielki program modernizacji polskiej armii"

- oznajmił szef rządu. 

 

 Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

#Ukraina

Mateusz Mol
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo