Tusk bardzo mija się z prawdą. „Szef PO i jego ekipa w Rosji widzieli partnera”

Przedstawiamy Państwu dokumenty, które pokazują, jak było, że Tusk i jego ludzie w Rosji widzieli partnera – powiedział na dzisiejszej konferencji Radosław Fogiel. Jest to w kontrze do słów Tuska z Poczdamu, gdzie usiłował przekonać, że od zawsze był przeciw Putinowi.

Radosław Fogiel, Waldemar Buda
twitter.com/pisorgpl

Rzecznik PiS wraz z ministrem rozwoju i technologii Waldemarem Budą zorganizowali konferencję, podczas które odsłonili kulisy uprawiania polityki gospodarczej i energetycznej przez szefa PO Donalda Tuska.

Spotykamy się po to, aby odsłonić kulisy uprawiania polityki gospodarczej i energetycznej, ale również dlatego, bo trwa operacja polityczna, której głównym aktorem jest Donald Tusk

– mówił rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel.

Według Fogla, w tej chwili trwa wielka operacja manipulacyjna, "przefarbowania", której twórcą i głównym aktorem jest lider PO.

Słyszeliśmy w Poczdamie twierdzenia Tuska, że od zawsze wykazywał się stanowczą antyrosyjską postawą, że od zawsze był przeciwko Putinowi i od zawsze działał na rzecz interesów Europy. Niestety rzeczywistość była zupełnie inna

– powiedział Fogiel.

Chcemy pokazać jak wyglądała polityka rządu Donalda Tuska wobec Rosji, ale na twardych dowodach. Dlatego przedstawiamy Państwu dokumenty, które pokazują, jak było, że Tusk i jego ludzie w Rosji widzieli partnera – mówił.

"Nie mówimy o opiniach, sympatiach, nie mówimy o publicystyce; dokumenty będą mówić same za siebie"

- zaznaczył.

Decyzje rządu PO-PSL były na korzyść Rosji. 10 kwietna 2010r. do Polski trafił list kondolencyjny - pismo skierował wicepremier Rosji do Waldemara Pawlaka, gdzie w drugim akapicie jest podkreślona współpraca polsko-rosyjska w obszarze energetyki – podkreślił Fogiel.

Rzecznik PiS podkreślił, że praktycznie przez cały okres funkcjonowania rządu Donalda Tuska "on ze swoimi współpracownikami widzieli w Rosjanach partnera". "Partnera do współpracy energetycznej, do inwestycji. Decyzje, które były podejmowane niezależnie od tego jak ktokolwiek dzisiaj rysuje ich intencje, faktycznie, obiektywnie były decyzjami korzystnymi dla strony rosyjskiej" - oświadczył Fogiel

 

 Źródło: niezalezna.pl

#polityka

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo