Ukraińcy przytłoczeni... liczbą poddających się Rosjan. Jeńców tak dużo, że „nie ma gdzie ich podziać”

Tysiące Rosjan miało trafić do niewoli wskutek ukraińskiej kontrofensywy. Według medialnych doniesień, broń składają nie tylko mundurowi niskim stopniem, ale i oficerowie wysokiej rangi.

https://dpsu.gov.ua/

Trwająca od kilku dni ukraińska kontrofensywa uwalnia spod rosyjskiej okupacji kolejne miejscowości. Coraz więcej doniesień wskazuje na to, że Rosjanie, bardzo często, uciekają z miejsc bitew. Teraz okazuje się, że równie często, się poddają.

Liczbę żołnierzy rosyjskich, którzy trafili do niewoli w trakcie kontrofensywy sił ukraińskich w obwodzie charkowskim na wschodzie kraju szacuje się w tysiącach

- przekazała we wtorek ukraińska agencja UNIAN, powołując się na media w Niemczech.

"Nie mamy gdzie ich podziać"

Wśród wojskowych, którzy znaleźli się w niewoli są też oficerowie wysokiej rangi. Doniesienia o jeńcach UNIAN przytacza za niemieckim dziennikiem "Die Welt".

Władze ukraińskie nie informowały oficjalnie o liczbie wojskowych Rosji wziętych do niewoli. Doradca prezydenta Wołodymyra Zełenskiego Ołeksij Arestowycz mówił w ostatnich dniach w jednym z wywiadów, że liczba jeńców rośnie tak, że "nie mamy gdzie ich podziać".

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#jeńcy wojenni #Rosja #wojna na Ukrainie #Ukraina

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo