To będzie test dla Tuska. Echa słów o reparacjach: „Niech wyrzuci Schetynę z partii za gadanie głupot”

„Uważam, że ta sprawa reparacji - zresztą Niemcy o tym wyraźnie mówią, potwierdzają to dokumenty i historia - została zamknięta w 1953 roku – mówił na początku września Grzegorz Schetyna. Rzecznik rządu, powołując się na przykład Tomasza Lenza, zaapelował do Donalda Tuska o wyrzucenie Schetyny z partii.

Tomasz Siemoniak, Grzegorz Schetyna, Małgorzata Kidawa-Błońska
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Nie milkną echa wypowiedzi Grzegorza Schetyny dotyczącej reparacji wojennych od Niemiec. Tydzień temu mówił, że "sprawa reparacji została zamknięta", bo… tak mówią Niemcy.

Rzecznik rządu domaga się stanowczych działań lidera Platformy Obywatelskiej.

Donald Tusk chyba powinien wyrzucić z partii Grzegorza Schetynę w takim razie. Przecież Schetyna powiedział, dał do zrozumienia, że to sprawa zamknięta

– mówił Piotr Müller w „Graffiti” Polsat News.

Przypomniał, o karze dla posła Lenza za jego słowa o 14. emeryturze.

Co mówił Lenz?

Poseł KO Tomasz Lenz w TVP Info, wypowiadając się na temat inflacji, powiedział:

"Zastanówmy się, czy okresowo nie ograniczyć wypływ pieniądza na rynek". "Czyli może jednak zawiesić 'czternastkę', 'piętnastkę'" - dodał.

Müller podkreślił, że Tusk powinien wykazać się konsekwencją.

Albo Donald Tusk jest konsekwentny i w takim razie jeżeli posła Lenza, który powiedział że 14. emerytura ma być zawieszona uprzedził, że nie będzie kandydował do Sejmu, to niech dzisiaj Donald Tusk powie, że Grzegorz Schetyna nie będzie startował do Sejmu. Sprawa reparacji jest o wiele, wiele ważniejsza. Niech wyrzuci w takim razie Schetynę z partii za gadanie głupot

– powiedział rzecznik rządu.

1 września zaprezentowano raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej, z którego wynika, że ogólna kwota strat to ponad 6 bilionów 220 miliardów zł.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#polityka

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo