Najnowszy numer „GP”: Co nam obca przemoc wzięła… reparacjami odbierzemy

W najnowszym numerze Tygodnika „Gazeta Polska” dostępnym w sprzedaży od środy 31 sierpnia 2022 r. szczególnie polecamy wywiad z przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu ds. Oszacowania Wysokości Odszkodowań Należnych Polsce od Niemiec za Szkody Wyrządzone w trakcie II Wojny Światowej. Będzie też o tym, kto stoi za blokowaniem wprowadzenia zakazu wiz dla Rosjan oraz o okolicznościach zamachu na córkę Dugina. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy, bezpłatny okres próbny.

Gazeta Polska

Nie sposób wycenić cierpień fizycznych i psychicznych ofiar wojny. Nie da się tak po prostu przeliczyć traum i urazów psychicznych spowodowanych utratą bliskich. Z całą pewnością niniejszy raport w wielu aspektach jest niedoszacowany.
– mówi poseł Arkadiusz Mularczyk, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Oszacowania Wysokości Odszkodowań Należnych Polsce od Niemiec za Szkody Wyrządzone w trakcie II Wojny Światowej. Rozmawia Magdalena Łysiak.

Ponadto w numerze:

  • Rosjanie bez wiz? - opór Niemiec i liderów Platformy

Milion Rosjan wjechało – od czasu napaści na Ukrainę – na teren Unii; do Polski prawie 70 tysięcy. Dlatego powstała koalicja państw, które nie chcą u siebie turystów Putina i żądają zakazu wydawania im wiz turystycznych. Kto się sprzeciwia? Bez niespodzianek: Niemcy. A w Polsce Radosław Sikorski z Donaldem Tuskiem grzmią o „odpowiedzialności zbiorowej”. Z kolei Hanna Gronkiewicz-Waltz chciałaby dawać Rosjanom stypendia. 
- czytamy w tekście Grzegorza Brońskiego.

  • Środowisko - Pośmiertna racja prof. Jana Szyszko

Przed nami trudna polityczna jesień. Polacy szykują się, by przetrwać zimę, ale ekologiczne paliwo, do którego przekonywano ich przez ostatnią dekadę, jest rekordowo drogie. Rząd na szybko tworzy ustawę mającą ulżyć obywatelom. To jednak tylko pudrowanie rzeczywistości, bo z drugiej strony Komisja Europejska dociska nas polityką klimatyczną. Jednocześnie już zupełnie wprost nami gardzi, wstrzymując wypłatę środków z KPO. Dokładnie przed takim scenariuszem już w 2017 roku ostrzegał prof. Jan Szyszko. Nie słuchano go. 
- więcej na ten temat w tekście Jacka Liziniewicza.

  • Polska na drodze do militarnej potęgi

Wyrzutnie Patriot, czołgi Abrams oraz K2, armatohaubice K9, jednostka ogniowa systemu rakietowego Narew, drony Bayraktar i amunicja krążąca Warmate, które potwierdziły swoje zdolności w czasie wojny na Ukrainie – jeszcze w tym roku rozpoczną się dostawy potężnego uzbrojenia dla Polski, które przyczyni się do skokowego wzrostu zdolności naszej armii. 
- informuje Konrad Wysocki.

  • Jak Rosja sieje propagandę w Unii Europejskiej

Sankcje nie szkodą Rosji, ale zagrażają europejskim biznesom, a kraje unijne są rusofobiczne. Z kolei walka Ukraińców odbywa się kosztem życia zwykłych ludzi. Takimi przekazami Rosja próbuje manipulować zachodnimi społeczeństwami, żeby skłonić władze ich państw do uległej polityki. Dodatkowo Kremlowi zależy na wywołaniu konfliktów społecznych.
- ujawnia Hubert Kowalski.

  • Sprawa Duginy - rosyjska noc długich noży

Celem nie był Aleksandr Dugin. Zamachowcy z premedytacją zlikwidowali jego córkę. I nie była to agentka ukraińska, jak chce FSB. Operację przeprowadziła jedna z podporządkowanych Kremlowi służb specjalnych. Atak jest zaś ważnym elementem coraz brutalniejszej wojny frakcji tworzących reżim Putina.
- czytamy w tekście Antoniego Rybczyńskiego.

Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819
 

 

 Źródło: Niezalezna.pl, Gazeta Polska

#Gazeta Polska

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo