Najnowszy numer „GP”: Adam Glapiński ujawnia jaką rolę Bruksela powierzyła Tuskowi. Wywiad z prezesem NBP

W najnowszym numerze Tygodnika „Gazeta Polska” dostępnym w sprzedaży od środy 17 sierpnia 2022 r. szczególnie polecamy wywiad Tomasza Sakiewicza z prezesem Narodowego Banku Polskiego. Adam Glapiński ujawnia, jaką rolę Bruksela powierzyła Tuskowi. Poza tym dziennikarze „GP” biorą pod lupę manipulacje Amnesty International. Będzie też pośle PO i lichwiarskich interesach oraz o tym, jak pseudoekologiczni aktywiści zostawili w lesie... śmietnisko. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy, bezpłatny okres próbny.

Gazeta Polska Codziennie

Zadanie wyznaczone przez Brukselę dla Tuska to nie tylko obalenie przez niego istniejącego w Polsce rządu i wprowadzenie naszego kraju na kurs do strefy euro. Po zrealizowaniu tych zadań Tusk ma wrócić do Brukseli, zostać szefem Komisji Europejskiej i realizować przyspieszoną budowę państwa europejskiego.
- ujawnia w rozmowie z „Gazetą Polską” prof. Adam Glapiński, prezes Narodowego Banku Polskiego. Rozmawia Tomasz Sakiewicz

Ponadto w numerze:

  • Poseł PO i lichwiarskie interesy

Arkadiusz Myrcha przez 2,5 roku był jednocześnie posłem i jednym z trzech wspólników toruńskiej kancelarii prawnej, świadczącej usługi na rzecz firmy pożyczkowej, której właściciele są obecnie oskarżeni o lichwę i oszustwa. Według śledczych mieli oni wykorzystywać trudną sytuację finansową swoich klientów, bezprawnie przejmując nieruchomości będące zabezpieczeniem pożyczek. Półtora roku po wszczęciu śledztwa w ich sprawie polityk oficjalnie odszedł z kancelarii – ustaliła „Gazeta Polska”.
- wyniki dziennikarskiego śledztwa ujawnia Piotr Nisztor.

  • Tak manipuluje Rossijskaja Amnistija. Co zostało z Amnesty International?

Napaść Rosji na Ukrainę to wojna dwóch narodów w tym samym stopniu popełniających zbrodnie wojenne. Ukraińscy patrioci odcinający dostawy prądu i żywności do okupowanego Krymu to niegodziwi „antyokupacyjni aktywiści”. Prorosyjski bloger oskarżony o zdradę za wzywanie ukraińskich żołnierzy do złożenia broni to „więzień sumienia”, a prokremlowskie media na Ukrainie – popierające okupację tego kraju – muszą radzić sobie z „szykanami” Kijowa. Taki obraz wojny już od sześciu lat wyłania się z raportów Amnesty International poświęconych Ukrainie.
- ujawnia Grzegorz Wierzchołowski.

  • Czy Giorgia Meloni zmieni Włochy

Do wyborów we Włoszech, które odbędą się 25 września, jeszcze ponad miesiąc, ale na włoskiej scenie politycznej trwają gorące kampanijne przetasowania. Media i politycy już teraz snują przypuszczenia, kto może formować przyszły rząd. Czy nową włoską premier będzie szefowa partii Fratelli d’Italia – Giorgia Meloni? 
- odpowiedzi na to pytanie szuka w swojej analizie Tomasz Łysiak.

  • Rozmowa z ambasadorem Ukrainy w Polsce

Nie ukrywam, że mam takie wrażenie, iż Rosja podejmuje różne zabiegi hybrydowe i ma wpływ na pewnych polityków europejskich. Niestety widać, że odgrywa to rolę w procesach decyzyjnych w tych krajach. Jednak wierzę w to, że coraz mniej przedstawicieli klasy politycznej będzie ufało Rosji, jeśli w ogóle można Rosji ufać, i w przyszłości nie będą powielane takie błędy.
- mówi Wasyl Zwarycz, ambasador Ukrainy w Polsce. Z ambasadorem Wasylem Zwaryczem rozmawia Tomasz Sakiewicz

  • Aktywizm w praktyce – melina w lesie

Las numer 219a na zboczach Bukowego Berda miał być nową Puszczą Białowieską. O jego ochronę apelowali politycy, dziennikarze, a nawet świeżo wtedy wybrana noblistka Olga Tokarczuk. Teren przez 20 miesięcy okupowali aktywiści, tzw. Wilczyce. 8 sierpnia służby postanowiły zamknąć przedstawienie i zlikwidować obóz. Po aktywistach pozostało śmietnisko. 
- czytamy w tekście Jacka Liziniewicza

  • Historia - pretty woman z Targowicy

W słynnej komedii romantycznej szlachetna prostytutka, grana przez Julię Roberts, zdobywa serce bogatego biznesmena i porzuca dotychczasowe życie. W ostatnich latach swego istnienia I Rzeczpospolita stała się świadkiem podobnego awansu społecznego, z tym że jego bohaterkę podejrzewać można było o wszystko oprócz cnotliwego charakteru.
- więcej w tekście Łukasza Czarneckiego.
 

Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819
 

 

 

 Źródło: Niezalezna.pl, Gazeta Polska

#Gazeta Polska

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo