Z OSTATNIEJ CHWILI

Ambasador Rosji w Polsce Siergiej Andriejew został wezwany do MSZ w poniedziałek na godz. 11 • • •

Tak Maków Mazowiecki zapraszał na święto. W tle niemieccy żołnierze… z rosyjskich figurek

W dość specyficzny sposób na obchody Święta Wojska Polskiego zapraszały władze Makowa Mazowieckiego. Na grafice na tle polskiej flagi umieszczono... niemieckich żołnierzy, w dodatku z pudełka figurek do składania rosyjskiej produkcji. Grafika zniknęła już z oficjalnych profili i strony miasta, ale niesmak pozostał.

Władze Makowa Mazowieckiego zamieściły w sieci kontrowersyjną grafikę
By geo573, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=53778946 + grafika z UM Maków Maz.

Na stronie Urzędu Miejskiego w Makowie Mazowieckim, a także profilach miasta w mediach społecznościowych pojawiła się grafika zapraszająca na obchody Święta Wojska Polskiego. Napisano na niej, że burmistrz oraz proboszcz jednej z lokalnych parafii zapraszają na obchody 15 sierpnia. W planach uroczystości pod pomnikiem oraz msza święta. 

Plakat ma biało czerwone barwy, ale uwagę zwraca tło. Zamieszczono na nim żołnierzy, którzy już na pierwszy rzut oka nie wyglądają na polską armię. Świadczą o tym symbole orłów na hełmach. Internauci, którzy zobaczyli grafikę na profilu miejskim na Facebooku, z tego powodu sugerowali jej usunięcie, wskazując, że to żołnierze niemieccy.

Okazało się, że grafika pochodzi... z pudełka figurek do składania rosyjskiej produkcji i przedstawia żołnierzy niemieckich w latach 1942-1944. 

Po tym, jak podniósł się medialny szum, grafikę usunięto. Władze miasta wystosowały komunikat. 

- Grafika jako tło do plakatu zapraszającego na obchody uroczystości 15 sierpnia w Makowie Mazowieckim została użyta omyłkowo. Jest nam z tego powodu bardzo przykro i przepraszamy za tą niefortunną pomyłkę. Mimo wszystko serdecznie zapraszamy Państwa jak co roku na obchody Święta Wojska Polskiego, z którego zawsze byliśmy i będziemy dumni

- napisano na profilu miasta na Facebooku. 

 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#święto wojska polskiego #Maków Mazowiecki

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo