Przewidywalny jak... Donald Tusk. "Kiedy przeczytałeś wywiad dzień po wszystkich i biegniesz na Twittera"

W poniedziałek w radiowym wywiadzie Krzysztof Sobolewski mówił, że jeśli UE będzie chciała zablokować wypłaty głównej części środków unijnych dla Polski, to "nie pozostaje nam nic innego, jak wyciągnąć wszystkie armaty i odpowiedzieć ogniem zaporowym". Zastanawiano się, jak na to zareaguje Tusk i lider opozycji nie zawiódł, zamieszczając dzisiaj rano wpis na Twitterze. - Kiedy przeczytałeś wywiad dzień po wszystkich i biegniesz na Twittera podzielić się swoimi rewolucyjnymi przemyśleniami - kpił z Donalda Tuska Radosław Fogiel.

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Krzysztof Sobolewski, sekretarz generalny PiS, we wczorajszym wywiadzie dla radiowej Jedynki podkreślił, że gdyby w UE pojawiła się próba zablokowanie wypłaty Polsce "głównej części" funduszy europejskich, "KE próbowała nas docisnąć do ściany", "to nie pozostaje nam nic innego, jak wyciągnąć wszystkie armaty, które są w naszym arsenale i odpowiedzieć ogniem zaporowym".

- Wyobrażam sobie lidera opozycji, Donalda Tuska, który wyjdzie po tym wywiadzie i powie: "nie mówiłem, wyprowadzają Polskę z UE" - dopowiedział prowadzący rozmowę.

- My z UE nigdzie się nie wybieramy i to podkreślaliśmy nie raz. Naszym celem jest po części reforma UE, bo nie wszystko działa jak powinno, i naszym celem jest także zmiana struktury UE na unię narodów i o tym mówimy od dawna. Jeśli Tusk wyszedłby i powiedział taki tekst, to potwierdziłby tylko to, o czym mówi się od dawna, że jest tylko narzędziem w rękach Niemców w Polsce. Nie bez powodu pojawił się tu nagle z powrotem w Polsce. Ma jakiś cel i na pewno nie jest nim dobro Polski, a wręcz przeciwnie - szkodzenie jej

- mówił Sobolewski.

I tak też się stało. Dzisiaj rano lider opozycji zamieścił na Twitterze następujący wpis:

Z Donalda Tuska zadrwił rzecznik PiS, Radosław Fogiel.

"Kiedy przeczytałeś wywiad dzień po wszystkich i biegniesz na Twittera podzielić się swoimi rewolucyjnymi przemyśleniami".

W TVP1 Fogiel powiedział, że "jakiekolwiek mrzonki o Polexicie to kompletna nieprawda".

- Tu opozycja standardowo obudzona w środku nocy pierwsze jej słowo, to będzie Polexit. A warto przypominać zawsze, że był w Polsce tylko jeden polityk, który zaproponował do tej pory referendum w sprawie członkostwa Polski w UE i to był Grzegorz Schetyna w jednym z wywiadów taką propozycję złożył

 - powiedział Fogiel. Zapewnił, że "nikt w PiS-ie nie ma takich intencji".

- Oczywiście wiemy, że druga strona będzie nas atakować, ale już chyba nikt w to nie wierzy - dodał.

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl

mn
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo