Słupska adwokat broniła "wolnych sądów", teraz sama ma kłopoty z prawem. Dramatyczny finał libacji

Znana słupska adwokat, m.in. z bronienia "wolnych sądów", została zatrzymana przez policję po tym, jak podczas libacji alkoholowej miało dojść do ataku nożem. Kobieta jest podejrzana o uszkodzenie ciała oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Prokuratura zaznacza jednak, że kwalifikacja prawna czynu może ulec zmianie.

Zdjęcie ilustacyjne
fot. Fotomag/Gazeta Polska

Portal tvp.info poinformował, że w nocy z piątku na sobotę doszło do awantury, w której miała brać udział słupska adwokat Katarzyna R. - Według użytkowników sieci, to ta sama mecenas, która wrzucała do sieci grafiki z hasłem „dziś sędziowie jutro ty” i swoje zdjęcia z hasłem „murem za Igorem Tuleyą” - czytamy w tym serwisie. 

Awantura i atak nożem

O zdarzeniu, do którego doszło w Słupsku obszernie informuje też Radio Gdańsk. Rany po ataku nożem odniosło dwóch mężczyzn w wieku 39 i 36 lat. Obaj trafili do szpitala, a jeden z nich - jak z kolei wynika z informacji Dziennika Bałtyckiego - został poważnie ranny i przeszedł operację.

Kobieta podejrzana o ten czyn, mecenas Katarzyna R., została zatrzymana godzinę po zdarzeniu. Prowadziła także auto pod wpływem alkoholu. I to jeszcze nie koniec...

-  Podczas zatrzymania stawiała czynny opór. Znieważyła i zaatakowała dwóch policjantów. Jednego z funkcjonariuszy kopnęła, drugiego uderzyła głową w twarz. Adwokat trafiła do policyjnej izby zatrzymań. Policja zabezpieczyła po zdarzeniu siekierę oraz nóż - informuje Radio Gdańsk. 

Śledczy prowadzą postępowanie o czyn kwalifikowany jako uszkodzenie ciała oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Zaznaczają jednak, że może się to zmienić - w zależności od obrażeń poszkodowanych. Dziennik Bałtycki podaje, że Rzecznik Dyscyplinarny Izby Adwokackiej w Koszalinie wszczął postępowanie dyscyplinarne w całej sprawie.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk, tvp.info

#wolne sądy #adwokat #atak nożem

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo