F-22 Raptor już w Polsce! Amerykańskie myśliwce wylądowały w Łasku

Dowództwo Sił Powietrznych USA w Europie i Afryce poinformowało w środę, że sześć amerykańskich myśliwców F-22 Raptor zostało wysłanych do Polski w ramach misji "osłony powietrznej" NATO w Europie. Samoloty są już w Polsce, o czym poinformował szef MON Mariusz Błaszczak.

F-22 Raptor już w Polsce
fot. Twitter/Mariusz Błaszczak

Kilka amerykańskich F-22 Raptor wzmocni tarczę powietrzną NATO w Europie. Ich załogi będą też szkolić się z polskimi pilotami. Raptory będą stacjonować w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku.

Samoloty są już w Polsce. 

- W  32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku wylądowały myśliwce F-22 Raptor z  90. Eskadry Myśliwców USA. Jedne z najnowocześniejszych myśliwców świata przybywają do Polski w ramach misji NATO Air Shielding na wschodniej flance Sojuszu - poinformował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

F-22 Raptor to amerykański myśliwiec przewagi powietrznej (myśliwiec, którego zadaniem jest zdobycie i utrzymanie kontroli nad przestrzenią powietrzną wroga) produkowany w technologii stealth przez Lockheed Martin i Boeinga w latach 1997-2011 - jest to więc jeden z najnowocześniejszych myśliwców używanych przez US Air Force. Samoloty F-22 nie zostały sprzedane żadnemu innemu państwu. Pierwszy raz w warunkach bojowych użyty został w 2014 w walce z ISIS w Syrii.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#F22 Raptor #USA #wojsko

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo