Z OSTATNIEJ CHWILI

Sejm przyjął ustawę o wydłużeniu kadencji samorządów do 30 kwietnia 2024 r.  • • • Sejm przyjął ustawę zamrażającą częściowo ceny prądu dla gospodarstw domowych w 2023 r.  • • • Sejm uchwalił ustawę znoszącą obligo giełdowe - obowiązek sprzedaży energii elektrycznej przez giełdę. • • •

Braun napisał książkę z "przyjacielem Giertycha" - o wojnie na Ukrainie "z perspektywy polskiej". Czy na pewno?

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun ogłosił promocję swojej nowej książki, którą napisał wraz z "przyjacielem Giertycha" Janem Pińskim. Będzie to pozycja o... wojnie na Ukrainie. Biorąc pod uwagę tego, kim są autorzy i jak poseł Braun wypowiadał się o Ukraińcach, być może chętni do lektury znajdą się nawet na Kremlu.

Grzegorz Braun
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Poseł Konfederacji Grzegorz Braun zaprosił na spotkanie promujące książkę "A więc wojna". - To są różne spostrzeżenia historyczne, polityczne, odnoszące się do wojny moskali z Ukraińcami, ale odnoszące się do tego z perspektywy polskiej, co Polskę czeka w tej wojnie nie przez nas rozpętanej - powiedział Braun. 

Braun znany jest z kontrowersyjnych wypowiedzi dotyczących Ukraińców. Mówił już o zagrożeniu w zmianie struktury ludnościowej w Polsce i "operacji przesiedlenia, osadnictwa ukraińskiego w Rzeczpospolitej Polskiej". Ukraińców uciekających przed rosyjskimi bombami nazywał "tak zwanymi uchodźcami". Zapytany o to, czy Władimir Putin jest zbrodniarzem wojennym odparł: "Ja nie spieszę się z etykietowaniem".

Z kolei współautor książki, Jan Piński, to dziennikarz nazywający się kiedyś "przyjacielem Giertycha". Kiedy Giertych znalazł się w grupie zatrzymanych przez CBA na polecenie Prokuratury Regionalnej w Poznaniu, Piński pisał, że "jeżeli zostanie pozbawiony wolności, to wolność słowa w Polsce umrze".  

W 2019 roku na Niezalezna.pl o Pińskim pisaliśmy: "Wyraźnie lokuje swoje sympatie polityczne po stronie Konfederacji. Wspieranie narodowców łączy z zapowiedziami, że jesienią - po wyborach - ministrem sprawiedliwości i prokuratorem generalnym zostanie Roman Giertych". 

Nastawienie Brauna plus "przyjaciel Giertycha" i książka o Ukrainie? Już chyba wiadomo, czego można się spodziewać po tej publikacji.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#konfederacja #Ukraina #Grzegorz Braun

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo