Z OSTATNIEJ CHWILI

Prokuratura Regionalna w Szczecinie: skierowano wnioski o uchylenie immunitetów dwóm warszawskim prokuratorom: Ewie W. i Małgorzacie M.  • • •

Radna PO podąża za wizją wodza. Mieli zorganizować się na ulicach. W Kórniku pokazali, na co ich stać

Brak programu nadrabiają "antyPiSem". Jeszcze nie tak dawno lider ugrupowania zapowiadał, że "jeśli ta władza nie zniknie", zorganizują się na ulicy. Efekt widać jak na dłoni. Radna PO na wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego w Kórniku zebrała grupę ludzi do wspólnego rzucania wulgaryzmów.

Twitter

Dziś Jarosław Kaczyński odwiedził Kórnik i Poznań w woj. wielkopolskim. Przedwyborcze spotkania z Polakami najwyraźniej są solą w oku działaczy Platformy Obywatelskiej, bo aby zakłócić przekaz wydarzenia lokalna radna PO pierwszego z miast zorganizowała wydarzenie na Facebooku.

"Jajecznica z prezesem, czyli witamy kaczora w Kórniku" - to nazwa wydarzenia, na które odpowiedziało 172 użytkowników. "Przywitajmy go specjalnością Kórnika. Bo jak wiadomo w kurniku mamy pod dostatkiem jaj. To co? Zrobimy największą w Polsce jajecznicę?" - zachęcają organizatorzy, w tym wspomniana, "niezależna, aktywna, skuteczna" - jak pisze o sobie na Facebooku, radna PO Magdalena Kosakowska.

Warto dodać, że w 2019 roku z niepowodzeniem startowała ona z list Koalicji Obywatelskiej do Sejmu.

"Czy to jest ta tolerancyjna Polska?"

"Działacze PO utrudniali mieszkańcom powiatu poznańskiego spotkanie z liderem największej partii koalicji rządzącej, zaś media sprzyjające powrotowi Tuska twierdziły, że wizycie Kaczyńskiego sprzeciwiają się sami mieszkańcy. Gdy do spotkania jednak doszło, Kosakowska ze zwolennikami zareagowała agresją."

- relacjonują dziennikarze tvp.info.

Ocieplić wizerunek działaczy Platformy Obywatelskiej, próbował poseł PO Wadyl Dzikowski. Jego zdaniem, to tłum został wykluczony, a prezes PiS wybrał spotkanie "ze swoimi wyznawcami".

Jednak, na nieszczęście dla relacji Dzikowskiego, do Internetu trafiły również inne nagrania. Nie wskazują one na to, że rzucający wulgaryzmami tłum, ma ochotę na rozmowę. Pokazują one jednak, pewien poziom tolerancji, o który walczy Platforma.

Narracji Dzikowskiego nie pomógł również Roman Giertych, który kolejnym wulgarnym nagraniem pochwalił się w mediach społecznościowych.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, twitter, tvpinfo

#Platforma Obywatelska #Kórnik #Jarosław Kaczyński

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo