Naimski odwołany i podaje dlaczego. A premier podkreśla zasługi doświadczonego polityka

- Otrzymałem dymisję ze stanowiska Pełnomocnika Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej oraz Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów - poinformował w mediach społecznościowych Piotr Naimski. Informację potwierdził rzecznik rządu, a premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że "Piotr Naimski od lat jest jednym z najlepszych w Polsce specjalistów od energetyki".

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Korzystam z tej formy, by zawiadomić Państwa, iż z dniem 20 lipca otrzymałem dymisję ze stanowiska Pełnomocnika Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej oraz Sekretarza Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jako ustne uzasadnienie powiedziano mi, że nie nadaję się do współpracy i "wszystko blokuję”

- napisał na Facebooku Naimski.

Dodał, że to nie pierwsza w jego "dość długim już życiu dymisja".

"Ta przypada 30 lat po obaleniu rządu premiera Jana Olszewskiego, w którym pełniłem funkcję Szefa UOP. Wtedy Wałęsa wyrzucał mnie rękoma tymczasowego premiera Pawlaka"

- zaznaczył.

Rzecznik rządu Piotr Müller potwierdził, że "z dniem dzisiejszym minister Piotr Naimski przestał pełnić swoją funkcję".

Do sprawy odniósł się we wpisie na Facebooku premier.

"Piotr Naimski od lat jest jednym z najlepszych w Polsce specjalistów od energetyki. Baltic Pipe i wielu innych inwestycji tworzących architekturę bezpieczeństwa energetycznego Polski to jego dziedzictwo. Dziś kończy swoją misję w rządzie. Dziękuję mu za jego pracę i zaangażowanie"

- napisał premier.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

gb
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo