Ochojska ramię w ramię z Tuskiem: "Rząd nie bierze pod uwagę woli społeczeństwa". A oto SONDAŻ

Europoseł Janina Ochojska twierdzi, że "rząd nie bierze pod uwagę woli społeczeństwa", bo wybudował zaporę na granicy polsko-białoruskiej. Tymczasem, uczestnicy sondażu, w którym pytano o zasadność budowy zapory, w większości byli... za jej wybudowaniem.

Janina Ochojska
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Lider PO Donald Tusk, powiedział w październiku 2021 roku, że klub KO będzie przeciw specustawie w sprawie budowy zapory na granicy z Białorusią. - Oni udają, że zbudują wielki mur, a tak naprawdę chcą zrobić wielki wał - ocenił Tusk. Padły wówczas słynne słowa:

- Ten mur nie powstanie ani w ciągu roku, ani w ciągu trzech lat, bo nie jest wcale intencją zbudowanie dobrych, skutecznych zapór. Ich intencją jest robienie emocjonalnych spektakli i wydanie blisko 2 mld zł bez żadnej kontroli

- powiedział lider PO.

Minęło kilka miesięcy i za nami jest już... zakończenie budowy fizycznej części zapory na granicy polsko-białoruskiej. 

Na Tuska spadła fala krytyki, ale okazuje się, że niektórzy na to nie zważają. Europoseł Janina Ochojska stwierdziła, że ona również była przeciw, ale... "rząd nie bierze pod uwagę woli społeczeństwa". 

A jak jest w rzeczywistości? W listopadzie 2021 roku przeprowadzono sondaż SW Research dla rp.pl, w którym zapytano, czy respondenci popierają budowę zapory. 57,2 proc. respondentów na tak zadane pytanie odpowiedziało "tak". 19,3 proc. ankietowanych udzieliło odpowiedzi "Nie". 23,5 proc. respondentów nie miało zdania w tej sprawie.

Lecz Ochojska nadal swoje...

- Mur niszczy nie tylko przyrodę. Ogranicza prawo ludzi do swobodnego poruszania się i sprzyja bezprawiu, jakie panuje na tej granicy 

- pisze eurodeputowana. 

Ochojska, kolejny raz atakując polski rząd, stwierdziła również, że... "już są dziury i podkopy", bo "człowiek zrobi wiele, żeby ratować życie dzieci". 

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Janina Ochojska #Zapora

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo