Rząd pomaga kredytobiorcom. Premier przypomina, jak było za PO: "Czy Tusk coś zrobił, by ulżyć Polakom?"

- Mamy strasznie wysoką inflację. Ludzie płacą więcej za kredyty. Czy w czasach Tuska był kiedyś WIBOR po 6,80? Był. Czy wtedy Tusk coś zrobił, by ulżyć Polakom? Czy były wakacje kredytowe? Otóż nie było - powiedział podczas spotkania z mieszkańcami Koła (woj. wielkopolskie) premier Mateusz Morawiecki.

TVP Info / screen

Premier spotkał się z mieszkańcami Koła w województwie wielkopolskim. W swoim przemówieniu mówił m.in. o działaniach podejmowanych przez rząd w związku z wysoką inflacją. 

"Nie chowamy głowy w piasek. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest wielka gorączka inflacyjna. Staramy się zbić tę gorączkę, zbić temperaturę, a nie zbić termometr jak nasi poprzednicy"

- powiedział Morawiecki. 

Szef rządu ocenił, że rządzący w latach 2007-2015 Polską "udawali, że problemu nie ma".

"Podam przykład. Mamy strasznie wysoką inflację. Ludzie płacą więcej za kredyty. Czy w czasach Tuska był kiedyś WIBOR po 6,80? Był. Czy wtedy Tusk coś zrobił by ulżyć Polakom? Czy były wakacje kredytowe? Otóż nie było. A czy były jakieś dopłaty do kredytów, tak jak teraz, nawet do 2000 zł miesięcznie dla kredytobiorców?"

- przypomniał premier. 

Wskazał, że rząd PiS "troszczy się o Polaków". 

"Drodzy rodacy, ci którzy macie kredyty, przypomnijcie sobie, czy były wakacje kredytowe za PO, jak WIBOR też był po 6,80. My zmusiliśmy banki, by zachowywały się prospołecznie, by dobro Polaków ucierpiało jak najmniej, a najlepiej wcale nie ucierpiało. 

- podkreślił. 

"Te porównania najbardziej ich bolą, bo to jest bardzo proste"

- zaznaczył szef rządu. 

"My jesteśmy partią, która dba o ojczyznę" 

"My jesteśmy partią, która dba o ojczyznę, rodzinę, patriotyzm i o tradycję. Na tym chcemy opierać nasze działania. Myślę, że na tym chcą opierać działania także wszyscy Polacy"

- mówił do mieszkańców Koła Morawiecki. 

"Szanowni Państwo, w waszym pięknym mieście jestem nie pierwszy raz. Bardzo cieszę się, że ta ziemia, rozwija się coraz lepiej. Że to, co było zmorą - wysokie bezrobocie, dziś to przechodzi do przeszłości. Często na takich spotkaniach podchodzą do mnie ludzie i mówią, że wrócili z Anglii, Francji. To jest dla mnie najlepsza nagroda, jakiej mogę się spodziewać. Dziękuję wam, że jesteście pozytywnie nastawieni mimo trudnych czasów"

- powiedział premier. 

 

 


Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Mateusz Mol
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo