Kaczyński o Gowinie: „Mógł być ważnym człowiekiem, teraz nie wróżę mu kariery”

„Plan Polskiego Ładu był nie najgorzej skonstruowany, ale potem dodano do niego ulgę dla klasy średniej. A to był pomysł Jarosława Gowina, który skomplikował ten system i uczynił go fatalnym” - stwierdził Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Polska Times. "Gdzie jest dziś Gowin? Wiecie" - dodał lider Prawa i Sprawiedliwości, mówiąc, że nie wróży mu specjalnej kariery.

Jarosław Kaczyński
Filip Blazejowski / Gazeta Polska

Jarosław Kaczyński na pytanie czy wiceministrowi finansów Arturowi Soboniowi udało się naprawić Polski Ład, ocenił, że "w ogromnej części tak". "Jednak tego wcześniejszego zamieszania nie da się cofnąć" - podkreślił.

Pytany, czy ktoś poniósł za to odpowiedzialność, odpowiedział:

Pewien polityk, który mógłby być ważnym człowiekiem, ale nie wróżę mu już specjalnej kariery. On był głównym odpowiedzialnym.

Szef Prawa i Sprawiedliwości nie zamierzał jednak pozostawiać niedopowiedzeń i wskazał konkretnie, że chodzi o Jarosława Gowina.

Plan Polskiego Ładu był nie najgorzej skonstruowany, ale potem dodano do niego ulgę dla klasy średniej. A to był pomysł Jarosława Gowina, który skomplikował ten system i uczynił go fatalnym. Gdzie dziś jest Gowin, to państwo wiecie

 - dodał Kaczyński.


W połowie czerwca prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw, która m.in. obniża dolną stawkę PIT z 17 proc. do 12 proc. Większość zmian zacznie obowiązywać od 1 lipca i będzie stosowana do rozliczenia dochodów za cały 2022 r. i kolejne lata podatkowe.

Wiceszef resortu finansów Artur Soboń podkreślił na spotkaniu z dziennikarzami, że nowe rozwiązania podatkowe, które zaczną obowiązywać od lipca, to realna korzyść dla podatników.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP, Polska Times

#ulga dla klasy średniej #Polski Ład #Jarosław Gowin #Jarosław Kaczyński

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo