Girzyński dla niezalezna.pl: Polskie Sprawy zawarły z PiS-em umowę o poufnym charakterze

- Polskie Sprawy zawarły z PiS-em umowę o poufnym charakterze opisującą „zakres wspólnych celów” do osiągnięcia. We właściwym czasie, kiedy będą one realizowane, wszystko będzie ujawnione - powiedział w rozmowie z niezalezna.pl Zbigniew Girzyński z koła poselskiego Polskie Sprawy.

Fot.Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Nominacja ministerialna posłanki Ścigaj oznacza to, że „Polskie Sprawy” zaczynają wspierać rząd Zjednoczonej Prawicy.

Z prośbą o podanie szczegółów zwróciliśmy się do posła Zbigniewa Girzyńskiego, współtworzącego wspomniane koło. Zapytany parlamentarzysta odpowiedział, iż jego środowisko polityczne zawarło porozumienie z Prawem i Sprawiedliwością. Zgodnie z tym porozumieniem, „tak ważny obszar, jakim jest integracja społeczna; koordynowanie pomocy dla ludności, która z Ukrainy przyjechała do Polski, będzie w rękach pani minister Agnieszki Ścigaj”.

Girzyński zaznaczył przy tym, że Polskie Sprawy zawarły z PiS-em umowę o poufnym charakterze opisującą „zakres wspólnych celów” do osiągnięcia.

- We właściwym czasie, kiedy będą one realizowane, wszystko będzie ujawnione

 – dodał.

Parlamentarzysta podkreślił, że wspomniana umowa „działa w obie strony”. Co zapewne oznacza poparcie „Polskich Spraw” dla projektów Zjednoczonej Prawicy, będących w jakiejś mierze projektami również tego koła. Bo  – jak stwierdził nasz rozmówca - „pani minister Agnieszka Ścigaj będzie zasiadała w rządzie i jak każdy jego członek będzie miała wpływ na projekty przyjmowane na forum Rady Ministrów, wpływające potem do Sejmu”.

W środę przewodnicząca koła Polskie Sprawy Agnieszka Ścigaj została powołana na funkcje ministra-członka Rady Ministrów. W rządzie będzie odpowiadać za integrację społeczną m.in. uchodźców z Ukrainy. Czteroosobowe dotąd koło Polskie Sprawy tworzyli obok Ścigaj także: Zbigniew Girzyński, Andrzej Sośnierz i Paweł Szramka. Poseł Szramka poinformował w środę przed południem, że zrezygnował z członkostwa w tym kole i ogłosił, że zostanie posłem niezrzeszonym.

 

 


Źródło: niezalezna.pl,

Eryk Łażewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo