Nie żyje Krzysztof Żurek. Znany lektor zasłabł w trakcie pracy

Krzysztof Żurek - lektor TVP zmarł w poniedziałek, 20 czerwca. 50-letni mężczyzna zasłabł w trakcie pracy. Niestety, jego życia nie udało się uratować. "Musimy przekazać wstrząsającą wiadomość, w którą nikt nie chce wierzyć" — przekazał portal polscylektorzy.pl za pośrednictwem Facebooka.

Krzysztof Żurek
Facebook.com/Polscylektorzy

W komunikacie zamieszczonym na profilu polscylektorzy.pl czytamy, że Krzysztof Żurek jeszcze niedawno cieszył się dobrym zdrowiem.

Kolega Krzysztof Żurek nie żyje. Musimy przekazać wstrząsającą wiadomość, w którą nie chce się wierzyć. Podczas pracy nagle zasłabł i zmarł Krzysztof Żurek, którego jeszcze niedawno widzieliśmy w dobrym zdrowiu podczas VI Ogólnopolskiego Spotkania Lektorów.

Dalsza część wpisu zawiera kondolencje dla najbliższych zmarłego.

Nie chce się wierzyć, że zdecydowanie zbyt wcześnie odszedł wspaniały, serdeczny kolega. Jego życiowe motto brzmiało: Prawda czyni wolnym, a wolność jest sensem życia... I taki był: prawdziwy, pełen życia i poczucia jego sensu. Niezwykle smutni i poruszeni głęboko współczujemy żonie oraz rodzinie.

Kim był Krzysztof Żurek?

Krzysztof Żurek urodził się w 1972 roku w Brzegu. Jego głos można usłyszeć w filmach dokumentalnych takich jak: "Arystokrata sztuki" czy "American Ski". Pojawił się on również w kilku serialach, m.in.: "Pierwsza miłość", "Biuro kryminalne" i "Fala zbrodni".

W latach 2002-2003 współpracował jako dziennikarz muzyczny z RMF FM, gościnnie prowadził audycję w RMF Classic.

Był m.in. głosem oprawowym Oddziału Regionalnego TVP3 we Wrocławiu. Współpracownicy z TVP3 Wrocław wspominają, że Krzysztof zawsze był gotowy do pracy dla widzów. Co więcej, przez kilkadziesiąt lat "przeczytał" kilkadziesiąt tysięcy spotów na lokalną antenę.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, facebook.com, plotek.pl

#Krzysztof Żurek #TVP #lektor

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo