Premier Morawiecki o kamieniach milowych KPO: 99 procent jest absolutnie w interesie Polski

"Wszyscy, którzy próbują rozpętać histerię wokół tzw. kamieni milowych dotyczących Krajowego Planu Odbudowy mylą się i nie tylko są w błędzie, ale leją wodę na młyn ruskiej propagandzie" - powiedział podczas Zjazdu Klubów Gazety Polskiej premier Mateusz Morawiecki. Premier dodał, że "99 procent tych kamieni milowych jest absolutnie w interesie Polski".

Premier Mateusz Morawiecki podczas zjazdu Klubów Gazety Polskiej
fot. Niezalezna.pl

W Spale rozpoczął się XVII Zjazd Klubów "Gazety Polskiej", w którym udział bierze około 600 osób - tak wielu uczestników tego wydarzenia nie było od dawna. W Spale pojawili się klubowicze z całego świata, a na liście gości nie zabrakło znanych nazwisk. Wśród gości honorowych jest premier Mateusz Morawiecki. Po wystąpieniu premiera przyszedł czas na pytania. Pojawiły się także kwestie, co do których klubowicze mieli wątpliwości - jak na przykład sprawa Krajowego Planu Odbudowy. 

Czy kamienie milowe oznaczają koniec z suwerennością Polski? - zapytał przedstawiciel jednego z australijskich Klubów Gazety Polskiej. 

- Właśnie dziś, kiedy pieniądz jest tak drogi dla Polski, musimy rynkom finansowym płacić gigantyczne pieniądze, to dziś te pieniądze z KPO są potrzebne, by zabezpieczyć naszą suwerenność - odpowiedział premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu dodał przy tym:

Wszyscy, którzy próbują rozpętać histerię wokół tzw. kamieni milowych mylą się i nie tylko są w błędzie, ale leją wodę na młyn ruskiej propagandzie. Wiecie dlaczego? Bo suwerenność możemy utracić także poprzez gigantyczny kryzys gospodarczy, który doprowadzi do załamania. A pieniądze zewnętrzne, które są grantowe, unijne, za nie nie płacimy. Nie musimy płacić odsetek, ani ich zwracać. One są potrzebne na inwestycje. Łatwiej będzie nam wyjść obronną ręką z tych tarapatów

Później premier Morawiecki zwrócił się bezpośrednio do członków Klubów Gazety Polskiej. 

- Proszę wszystkich członków Klubów. Pamiętajcie - KPO wzmacnia nasze bezpieczeństwo czy suwerenność. 99 procent tych kamieni milowych jest absolutnie w interesie Polski

- podkreślił. 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Mateusz Morawiecki #zjazd Klubów Gazety Polskiej

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo