Macron zapewnia Ukraińców o pomocy UE. Rau: To, że przyjechali w 4. miesiącu wojny pokazuje to wsparcie

Dziś na Ukrainie padają słowa o wsparciu walczącego kraju przez Europę. Zdaniem polskiego ministra spraw zagranicznych, termin delegacji "europejskich elit", pokazuje jak "wielkie" jest to wsparcie.

fot. Aleksiej Witwicki | GAZETA POLSKA

W Kijowie trwa wizyta przywódców Francji, Niemiec, Włoch i Rumunii. Do dzisiejszego wydarzenia odniósł się, po wizycie w Albanii szef polskiego MSZ Zbigniew Rau.

"Bez wątpienia należy wyrazić satysfakcję, że już w czwartym miesiącu wojny ci panowie ustalili wspólną agendę i udali się do Kijowa. To rzeczywiście w relacjach Unii z Ukrainą jest bardzo cenne"

- stwierdził minister spraw zagranicznych RP. Dodał, że "to czego należy od nich oczekiwać należy zostawić stronie Ukraińskiej".

Rau odniósł się również do dalszych negocjacji pomiędzy Ukrainą i Rosją, o które, według szefa ukraińskiego MSW, mają nalegać delegaci.

 

"Ukraina kosztem wielkim wyrzeczeń, życia i krwi swoich obywateli od czterech miesięcy prowadzi wojnę z agresorem, dużo silniejszym od siebie, w związku z tym - kiedy ona rozpocznie negocjacje, na jakich warunkach, czego będą dotyczyć, należy to zostawić Ukrainie"

- powiedział.

Dopytywany o to, czy w jego ocenie, dzisiejsza delegacja do Kijowa nie przyjechała jednak za późno, odpowiedział "przecież wiele głów państw i rządów było tam zaraz po dokonaniu tej agresji. Czy nie za późno? Powiedzmy tak - poczekajmy na rezultaty tej wizyty".

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Ukraina #Macron #Rau

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo