Fogiel komentuje słowa lidera PSL w Sejmie: To naśmiewanie się z terapii. Kosiniak-Kamysz powinien przeprosić

- Przed chwilą z mównicy sejmowej szef PSL, w daremnej próbie bycia złośliwym wobec premiera, naśmiewał się z terapii. To skandaliczne stygmatyzowanie osób, często w dramatycznej sytuacji życiowej, które korzystają z tego typu pomocy. Prezes Kosiniak-Kamysz powinien przeprosić! - tak o sejmowym wystąpieniu Władysława Kosiniaka-Kamysza napisał na Twitterze Radosław Fogiel, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Fot. Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

Władysław Kosiniak-Kamysz zabrał głos po czwartkowym wystąpieniu premiera Mateusza Morawieckiego w Sejmie, który mówił m.in. o wojnie na Ukrainie, inflacji oraz Krajowym Planie Odbudowy.

"Jako polityk, mogę pana oceniać, ale jako lekarz, muszę pana zdiagnozować. Pan jest patologicznym kłamcą. Proszę o odroczenie obrad, dopóki premier Morawiecki nie podda się terapii" - oświadczył Kosiniak-Kamysz.

W reakcji na wystąpienie lidera PSL marszałek Sejmu Elżbieta Witek stwierdziła, że akurat po nim "spodziewała się czegoś innego". "To są uwagi, które są absolutnie niedopuszczalne panie przewodniczący, absolutnie. Sugerowanie czegoś takiego jest niedopuszczalne" - oświadczyła. "Wam wolno, prawda? Wam wolno ubliżać, upokarzać, wolno" - dodała zwracając się do posłów opozycji.

Do wystąpienia szefa ludowców odniósł się też późniejszym wpisie na Twitterze wicerzecznik PiS.

- Przed chwilą z mównicy sejmowej szef PSL, w daremnej próbie bycia złośliwym wobec premiera, naśmiewał się z terapii. To skandaliczne stygmatyzowanie osób, często w dramatycznej sytuacji życiowej, które korzystają z tego typu pomocy. Prezes Kosiniak-Kamysz powinien przeprosić!

 - stwierdził Fogiel.

W mediach społecznościowych pojawiły się także inne komentarze krytykujące polityka PSL. 

 

 Źródło: niezalezna.pl, pap, Twitter

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo