Rakiety spadły na tunel kolejowy blisko polskiej granicy. Uderzenie w główną arterię zachodniej Ukrainy

Rosjanie prowadzą ostrzał Ukrainy na niemal wszystkich kierunkach działań. Poprzedniego wieczora ostrzelano Beskidzki Tunel Kolejowy przechodzący przez Karpaty w obwodzie lwowskim, główną arterię transportową na zachodzie Ukrainy. Ukraińcy odpierają ataki wroga, niszcząc sprzęt, w tym łodzie desantowe.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/KIMDAEJEUNG

Jak informuje sztab generalny w porannym komunikacie, na kierunku bachmuckim nieprzyjaciel szturmuje wioskę Komyszuwacha (na południe od Siewierodoniecka), aby przejąć kontrolę nad miejscowością.

- Odniósł częściowy sukces, walki trwają. Szturmował osady Nahirne i Biłohoriwka, ale w wyniku ostrzału dokonanego przez nasze oddziały wycofał się - czytamy w podsumowaniu sytuacji operacyjnej.

Rosjanie prowadzą ostrzał na większości kierunków działań.

"W ciągu ostatniej doby na kierunku donieckim i ługańskim odparto trzynaście ataków wroga, zniszczono dwa czołgi, sześć systemów artyleryjskich, osiem bojowych wozów opancerzonych" - przekazano w komunikacie.

Ostrzał na zachodzie Ukrainy

W środę wieczorem rosyjskie rakiety uderzyły w zachodnią Ukrainę na terenie rejonu (powiatu) stryjskiego w obwodzie lwowskim - napisał w Telegramie szef lwowskiej obwodowej administracji wojskowej Maksym Kozicki.

Atak rakietowy został przeprowadzony na Beskidzki Tunel Kolejowy przechodzący przez Karpaty w obwodzie lwowskim. Jest to kluczowa arteria transportowa Zachodniej Ukrainy, przez którą przechodzi 60 procent ładunków tranzytowych.

- Według wstępnych danych, pocisk trafił w obiekt infrastruktury transportowej. Dwie osoby zostały ranne. Na razie nie ma informacji o zabitych. Dane są jeszcze aktualizowane

- poinformował Kozicki.

Około godz. 21 (godz. 20 w Polsce) we wszystkich regionach Ukrainy, z wyjątkiem Krymu i obwodu chersońskiego, został ogłoszony alarm przeciwlotniczy.

Sukcesy Ukrainy na wodzie

Siły ukraińskie zatopiły ostatniej doby dwa rosyjskie szybkie okręty desantowe na Limanie Dniepru i Bohu w południowej części Ukrainy – podała agencja Ukrinform, cytując komunikat ukraińskiego dowództwa operacyjnego Południe.

Według Ukrinformu rosyjskie okręty miały wziąć udział w rosyjskich akcjach dywersyjnych i zwiadowczych, ale zostały zatopione przez jednostki ukraińskiej artylerii w swojej kryjówce na limanie, płytkiej zatoce na wybrzeżu Morza Czarnego, do której uchodzą rzeki Dniepr i Boh.

Tymczasem na Morzu Czarnym znajdują się trzy rosyjskie okręty zagrażające atakiem rakietowym na terytorium Ukrainy. Nie zaobserwowano tam natomiast okrętów desantowych – przekazało dowództwo Południe.

Dwie inne rosyjskie łodzie patrolowe typu Raptor, które trafiono wcześniej, zostały odholowane z Wyspy Węży do bazy w Sewastopolu w celu naprawy – dodało ukraińskie dowództwo.

Łącznie w ciągu ostatniej doby na południu Ukrainy wyeliminowano 21 rosyjskich żołnierzy, zniszczono system przeciwlotniczy, samobieżne działo, cztery czołgi T-72, cztery pojazdy opancerzone, trzy ciężarówki, trzy drony i trzy polowe składy amunicji. W obliczu ponoszonych strat Rosjanie nasilili ostrzały artyleryjskie i lotnicze.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Ukraina

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo