Na Kremlu spekulują, kto zastąpi Putina. Wśród następców dyktatora wymienia się... jego córkę

Od wybuchu wojny na Ukrainie spekulacje na temat zdrowia Władimira Putina przybrały na sile. Według doniesień m.in. nowotwór głowy reżimu zmusił Kreml do planowania "przyszłości po Putinie". Teraz na listę nazwisk osób, które mogą go zastąpić na fotelu prezydenta, dołączyła jego córka.

Zdjęcie ilustacyjne
Fot. Marcin Pegaz/Gazeta Polska

"Z uwagi na stan zdrowia prezydenta Rosji Władimira Putina, który od ponad dwóch dekad rządzi krajem, coraz częściej pojawiają się spekulacje na temat jego następcy na Kremlu; jedno ze źródeł wskazuje, że Putina może zastąpić jego 35-letnia córka Katerina Tichonowa, na początek przejmując przywództwo w rządzącej partii Jedna Rosja"

- informuje w sobotę portal dziennika „Bild”.

Jak dodaje portal, coraz częstsze doniesienia o poważnych schorzeniach Putina miały wywołać „duże zaniepokojenie” na Kremlu.

[polecam:https://niezalezna.pl/443453-presja-na-putina-rosnie-w-przypadku-porazki-moze-stracic-nie-tylko-wladze-ale-rowniez-zycie[

Tichonowa jest osobą, co do której byłby konsensus kremlowskich decydentów – informuje profil Generał SVR na Telegramie, należący - jak twierdzi „Bild” - do byłego agenta rosyjskich służb o pseudonimie „Wiktor Michajłowicz”. Profil ten publikuje informacje z kręgu bliskiego Putinowi.

Według niego Putina u władzy na czele państwa zastąpić ma „twardogłowy” sekretarz rady bezpieczeństwa, 70-letni Nikołaj Patruszew.

Tichonowa „stworzyłaby jego przeciwwagę i tym samym zagwarantowałaby stabilność w reżimie Putina”

– pisze „Bild”.

Katerina Tichonowa

Tichonowa jest młodszą z dwóch oficjalnych córek Putina. Znalazła się na listach osób objętych sankcjami przez USA, Wielką Brytanię i UE. Posiadająca wykształcenie ścisłe Tichonowa kieruje moskiewską firmą, która zdaniem rządu USA popiera swymi działaniami rosyjski rząd i przemysł obronny.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Władimir Putin #Kreml #córka Putina #następca Putina

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo