Dialog ponad głowami Ukraińców - wykluczony. Premier stanowczo o propozycjach włoskiego rządu

Premier Mateusz Morawiecki powiedział włoskiemu dziennikowi "La Repubblica", że pokój na Ukrainie to wspólny cel. "Ale to nie może być pokój za wszelką cenę" - zastrzegł w wywiadzie, opublikowanym w niedzielę na stronie internetowej gazety. - Nie możemy zgadzać się na dialog, który może zostać wykorzystany przez Putina, na dialog ponad głowami Ukraińców - stwierdził.

Arkadiusz Lawrywianiec/Gazeta Polska

Szef polskiego rządu był pytany o plan pokojowy rządu Włoch, który ma doprowadzić do zakończenia wojny na Ukrainie i o to, czy zgadza się z koniecznością jego forsowania.

- Pokój to nasz wspólny cel, ale to nie może być pokój za wszelką cenę. Nie możemy zgadzać się na dialog, który może zostać wykorzystany przez Putina, na dialog ponad głowami Ukraińców

- odparł Morawiecki.

Dodał następnie: "Ten naród przelewa krew za naszą wolność i nasze bezpieczeństwo. Jesteśmy Ukrainie winni wierność".

Podkreślił także: "Proszę mi wskazać choć jeden sukces, do którego doprowadziłyby rozmowy z Władimirem Putinem. Wielu polityków próbowało i zawsze kończyło się to tak samo - upokorzeniem".

- Niektórzy zachodni politycy wciąż myślą, że Rosja w końcu się zatrzyma, że Putin złagodnieje. Mam jedną radę: żadnych złudzeń. Putin się nie zatrzyma, tak jak Hitler też nie zatrzymał się na Austrii, Czechosłowacji i Polsce. Tym razem możemy być mądrzejsi zanim Rosja podpali całą Europę

- ostrzegł premier Morawiecki.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Ukraina

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo