Prezydent Duda przebywa na Ukrainie. W Radzie Najwyższej w Kijowie wygłosi orędzie

Prezydent Andrzej Duda złoży w niedzielę wizytę w Kijowie; wygłosi przemówienie przed Radą Najwyższą Ukrainy i spotka się z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim - powiedział szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.

Andrzej Duda, Wołodymyr Zełenski
twitter.com/prezydentpl screen

Kancelaria Prezydenta poinformowała w nocy z soboty na niedzielę o wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Kijowie.

Szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej przekazał, że prezydent wygłosi przemówienie przed Radą Najwyższą Ukrainy.

"Będzie pierwszą głową państwa, która w ten sposób została uhonorowana od początku wojny"

- mówił Kumoch.

"W swoim wystąpieniu prezydent z pewnością odwoła się do historii polsko–ukraińskiej, ale przede wszystkim odda hołd tym, którzy walcząc w obronie Ukrainy, walczą w obronie Europy" - powiedział prezydencki minister.

Zapowiedział także, że prezydent spotka się w cztery oczy z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim; przewidziano również rozmowy dwustronne delegacji.

Polski przywódca złożył już w połowie kwietnia - razem z prezydentami Estonii, Łotwy i Litwy: Alarem Karisem, Egilsem Levitsem i Gitanasem Nausedą - wizytę w Kijowie, gdzie spotkał się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Prezydenci odwiedzili też wówczas podkijowskie miejscowości - Buczę, Borodziankę i Irpień, gdzie miały miejsce masowe zbrodnie wojsk rosyjskich na ukraińskiej ludności cywilnej.

 


Źródło: niezalezna.pl

#Ukraina

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo