Niemiecki sąd zdecydował: Ks. Dariusz Oko skazany na grzywnę za "podżeganie do nienawiści"

Skandaliczny wyrok! Niemiecki sąd skazał ks. Dariusza Oko na karę grzywny za podżeganie do nienawiści przeciwko homoseksualistom w artykule naukowym opublikowanym w jednym z czasopism.

Ks. Dariusz Oko usłyszał wyrok
fot. Olga Doleśniak-Harczuk/Niezalezna.pl

Przed sądem w Kolonii odbył się proces księdza prof. Dariusza Oko. Sprawa dotyczy publikacji w niemieckim czasopiśmie teologicznym artykułu o „lawendowej mafii”. W odpowiedzi na artykuł księdza Dariusza Oko w czasopiśmie "Theologisches" inny duchowny, ksiądz Wolfgang F. Rothe z Monachium, złożył zawiadomienie do prokuratury. W lipcu 2021 polski duchowny został skazany w związku z publikacją na karę grzywny. Odwołał się od wyroku i 20 maja miał miejsce kolejny proces w tej sprawie.

- Zeznający przed niemieckim sądem ks. Dariusz Oko wyjaśnił wymiarowi sprawiedliwości i licznej publice obecnej w sali rozpraw, że nie wziął wniosków w swoich artykułach z powietrza, tylko zacytował poważne prace naukowe

- relacjonowała prosto z sali sądowej nasza reporterka Olga Doleśniak-Harczuk.

Sądu to jednak nie przekonało. Ks. Dariusz Oko został skazany na karę grzywny w wysokości 3000 euro. Drugi z oskarżonych - 91-letni ks. prof. Johannes Stöhr (redaktor naczelny pisma, w którym ukazał się artykuł) - będzie musiał zapłacić 4 tys. euro grzywny. 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#ks. Dariusz Oko

Michał Kowalczyk,Olga Doleśniak-Harczuk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo