Nikt nie zostanie bez pomocy. Premier o 14. emeryturze: Seniorzy mogą czuć się bezpiecznie

W trudnych czasach stosujemy wyjątkowe rozwiązania. Wszystko po to, by każdy senior mógł czuć się bezpiecznie - podkreśla Mateusz Morawiecki. Czwartkowy "Super Express" drukuje list premiera do emerytów dotyczący między innymi wypłaty 14. emerytury.

Krystian Maj/KPRM

W liście opublikowanym na łamach gazety szef rządu przekonuje, że Prawo i Sprawiedliwość nie tylko obiecało zadbać o seniorów, ale wywiązuje się z tej obietnicy każdego roku.

- Na początek przywróciliśmy niższy wiek emerytalny, a zaraz potem zaczęliśmy podnosić świadczenia emerytalne

- podkreśla Mateusz Morawiecki.

Premier twierdzi, że osoby starsze nie powinny wybierać między zakupem leków lub jedzenia. Uważa, że taka bieda to hańba dla państwa.

- Dlatego robimy wszystko, by takie historie nigdy nie miały miejsca

- przekonuje. "To dzięki naszym działaniom przeciętna emerytura wzrosła aż o 600 zł. A to nie wszystko. Każdy senior w Polsce dostaje także 13. emeryturę".

Morawiecki, zwracając się do seniorów w liście opublikowanym na łamach "Super Expressu", mówi, że państwo musi być aktywne i odpowiadać na potrzeby Polaków. Dlatego, choć 14 emerytura miała być rozwiązaniem jednorazowym, podyktowanym przez pandemię, zapadła decyzja o kolejnej wypłacie czternastki.

"Znieśliśmy podatek od emerytur i ustanowiliśmy waloryzację na poziomie 7 proc.- tłumaczy szef rządu. "Miarą odpowiedzialności państwa jest troska o najsłabszych" - przypomina.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo