Budowa domu – ile trwa i jak przebiega?

Każdy, kto podjął się wyzwania budowy swojego domu, doskonale wie, jak złożony jest to proces. Budowa domu jest z jednej strony poważną inwestycją, a z drugiej strony doskonałą przygodą i spełnieniem marzeń o własnym gniazdku. Czy wiesz, ile trwa budowa domu, jak przebiega ten proces i czy można podjąć się go na własną rękę?

Foto: mat. prasowy
Ask Nieruchomości

Budowa domu – od czego trzeba zacząć?

Wydawać by się mogło, że odpowiedź na to pytanie jest oczywista – budowę domu rozpoczyna się od fundamentów! W rzeczywistości jednak, zanim wbita zostanie pierwsza łopata, konieczne jest dopilnowanie wszystkich formalności. Aby można było zacząć budowę domu, należy zapoznać się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. To bardzo ważne, by uniknąć późniejszych przykrych niespodzianek. Proces budowy domu wiąże się oczywiście także z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Dopiero po dopełnieniu wszystkich formalności możliwe jest rozpoczęcie właściwej budowy.


Budowa domu jednorodzinnego – kolejne kroki

Kolejnym krokiem jest projekt domu. Można wybrać gotowy projekt bądź zlecić jego wykonanie. Warto swoje wyobrażenia skonsultować z doradcą, który będzie w stanie określić, czy dane rozwiązania będą wygodne w dłuższej perspektywie czasu. Kiedy projekt jest już gotowy, mamy działkę budowlaną i wszystkie pozwolenia, można rozpocząć prace budowlane. Ważne jest, by wszystkie kolejne etapy pracy dokładnie rozplanować, gdyż część prac, jak np. wylewki czy tynkowanie, wymaga odpowiedniej temperatury powietrza. Dokładny plan pozwoli uniknąć problemów.


Ile trwa i ile kosztuje budowa domu?

Mówiąc o budowie domu, zazwyczaj na myśli mamy kilka ładnych lat pracy. Rzeczywiście, jeśli podejmujesz się tego zadania na własną rękę, czas budowy domu może być bardzo długi. W tym przypadku warto zwrócić uwagę także na koszty. Ceny materiałów budowlanych są bardzo zmienne, co może powodować dość duże różnice w kosztach zaplanowanych, a końcowych. Te powody przemawiają za decyzją o budowie domu z wyspecjalizowaną firmą. Decydując się na pomoc specjalistów, budowanie domu może zostać zakończone w ciągu 6 miesięcy. Co więcej, nie ma tu żadnych ukrytych kosztów. Koszty budowy domu według konkretnego projektu zostają dokładnie przedstawione klientowi. Otrzymuje on gwarancję, że koszt ten nie ulegnie zmianie. W zależności od oczekiwań, klient może odebrać dom w stanie zamkniętym, deweloperskim, czyli gotowy do wykończenia, bądź pod klucz, czyli gotowy do zamieszkania. Co więcej, klient otrzymuje długoletnią gwarancję trwałości domu i zastosowania materiałów najwyższej jakości. Takie usługi znajdziesz pod linkiem: https://www.extradom.pl/budowa-domu.


Samemu czy z firmą?

Budowa domu krok po kroku bez fachowej pomocy jest bardzo trudnym zadaniem. Decydując się na skorzystanie z oferty wyspecjalizowanej firmy, oszczędzasz czas, ale także pieniądze, bo koszt budowy domu zostanie jednorazowo określony i nie ulegnie zmianie bez względu na to, ile danego dnia czy miesiąca będą kosztować materiały budowlane. Klient decydujący się na budowę domu z wyspecjalizowaną firmą zyskuje pewność, że cała konstrukcja zostanie stworzona z najwyższej jakości materiałów, co da gwarancję trwałości i wytrzymałości przez długie lata. Domy tworzone są szybko i efektownie, a każdy z nich jest ekologiczny i przyjazny naturze. Pod względem oszczędności czasu i pieniędzy, a także pewności i własnego spokoju, budowa domu z firmą jest zdecydowanie lepszym pomysłem, który pozwoli szybciej cieszyć się z własnego gniazdka. Koniecznie zapoznaj się z ofertą!

Artykuł sponsorowany

 


Źródło: niezalezna.pl

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo