Stan zdrowia Putina jest poważny. Dyktator z Kremla przeszedł w nocy operację. Już wiadomo, kto ma go zastąpić

Kwestie dotyczące zdrowia Władimira Putina przez lata utrzymywane były w ścisłej tajemnicy. Propagandowe media rosyjskie za wszelką cenę podtrzymywały mit Putina ukazywany w roli samca alfa. Tymczasem coraz częściej pojawiają się doniesienia o problemach zdrowotnych rosyjskiego dyktatora. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami włoskiego dziennika „La Stampa” kremlowski dyktator przeszedł operację. Jej powodem miała być choroba nowotworowa. Rosyjskie służby specjalne przygotowały już plan awaryjny...

By kremlin.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=113551302

Spore zamieszanie w kontekście spekulacji na temat stanu zdrowia Putina wywołał raport rosyjskiego niezależnego portalu Projekt, cytowany na początku kwietnia przez portal Radia Swoboda. Z jego treści wynika, że Władimir Putin jest pod stałą opieką lekarza, który… specjalizuje się w chirurgicznym leczeniu nowotworów. W samym Soczi odwiedził go co najmniej 35 razy!

Teraz włoski dziennik „La Stampa” ujawnił, powołując się na swoje źródła, że Władimir Putin przeszedł w nocy z poniedziałku na wtorek operację. Powodem operacji ma być rak, na który choruje Putin.

Tajemnica Choroby Władimira Putina

Pogłoski o domniemanej chorobie rosyjskiego dyktatora Władimira Putina od wielu tygodni przybierają na sile. Już wcześniej słuchy o raku tarczycy albo raku jamy brzusznej u Putina. Szef portalu śledczego Bellingcat Christo Grozew także pisał o jego poważnej chorobie nowotworowej.

Obrazki trzymającego stół czy przykrytego kocem podczas defilady prezydenta Rosji robią wrażenie na internautach, a ukraiński wywiad twierdzi, że ma rozwiązanie tej zagadki. 

Prezydent Rosji Władimir Putin jest poważnie chory na raka.
- oświadczył szef ukraińskiego wywiadu wojskowego Kyryło Budanow w wywiadzie dla telewizji Sky News.

Kto zastąpi Putina? Służby chcą podstawić sobowtóra

Według gazety po to, aby zapewnić maksymalną dyskrecję, operację przeprowadzono w nocy.

Ponadto dziennikarz, który podał tę informację, napisał, że w celu ukrycia nieobecności Putina i stworzenia wrażenia, że nadal kontroluje on sytuację w kraju, rosyjskie służby specjalne stworzyły plan jego zastąpienia przez sobowtóra przez co najmniej 10 dni. Ma on pokazywać się publicznie.

Jak twierdzą cytowane przez włoski dziennik źródła, rezultat operacji Putina będzie znany za pięć dni.


 

 

 


Źródło: Niezalezna.pl, PAP, La Stampa

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Z uwagi na prace modernizacyjne możliwość komentowania została tymczasowo wyłączona. Zapraszamy do komentowania na naszym profilu na Facebooku fb.com/NiezaleznaPLZobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo