Ukraińska armia zadała Rosjanom w Donbasie potężny cios. Skład amunicji wroga zniszczony

Rosyjskie siły nie odnotowują znaczących sukcesów podczas walk w Donbasie, w tym podczas bitwy o Siewierodonieck; wojska Ukrainy zniszczyły duży skład amunicji wroga w Iziumie w południowo-wschodniej części obwodu charkowskiego - poinformował w poniedziałek w wieczornym komunikacie ukraiński sztab generalny.

Zdjęcie autorstwa Megapixelstock z Pexels

Rosyjska armia doznała sporych strat w pobliżu miejscowości Boriwske pod Siewierodonieckiem, a także nieopodal Hirskego na wschodzie Ukrainy. 

Rosjanie nie odnotowali też sukcesów na kierunku łymańskim oraz pod Nowomychajliwką i Marjinką w obwodzie donieckim. Pod Słowiańskiem wróg przegrupowuje się i próbuje wznowić ofensywę - przekazano w komunikacie sztabu, odnosząc się do sytuacji na najważniejszych odcinkach frontu w Donbasie.

Na północ od Charkowa przeciwnik stara się powstrzymać natarcie ukraińskich sił i zapobiec dotarciu przez nie do granicy z Rosją. (...) Na tym kierunku operacyjnym wojska nieprzyjaciela wzmacniają swoje zgrupowanie oddziałami sił specjalnych i obrony powietrznej. (...) Wróg próbował podjąć walkę w okolicach miejscowości Ternowa (przy ukraińsko-rosyjskiej granicy), ale bez efektów. (...) Ponadto Rosjanie przygotowują się do szturmu w okolicach Iziumu.
- poinformował sztab o sytuacji w obwodzie charkowskim.

W ocenie ukraińskiej armii lotnictwo najeźdźcy koncentruje się na atakowaniu celów na wschodzie kraju, a także "obiektów przemysłowych w głębi Ukrainy". Na donieckim odcinku frontu rosyjskie wojska ostrzeliwują ukraińskie pozycje z samolotów bojowych, moździerzy, systemów artyleryjskich i rakietowych. Pod miejscowością Sucha Bałka na tym samym kierunku operacyjnym wojska najeźdźcy użyły pocisków kasetowych - poinformował sztab generalny.

Odnotowano również szereg ostrzałów infrastruktury cywilnej w miejscowościach na południu Ukrainy, głównie w obwodach chersońskim i zaporoskim.

 

 

 Źródło: niezależna.pl, PAP, Facebook

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo