Niedziela pogodna, ale w nocy przymrozki

Niedziela będzie na przeważającym obszarze kraju pogodna i bez opadów. Wyjątkiem może być wschodnia część Polski, gdzie możliwe są słabe, przelotne opady deszczu - powiedziała Grażyna Dąbrowska, synoptyk IMGW-PIB.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Według zapowiedzi pogody przedstawionej przez Grażynę Dąbrowską z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, dzięki rozległemu wyżowi w niedzielę możemy spodziewać się stabilnej pogody.

"Na niedzielę prognozujemy zachmurzenie małe. Tylko we wschodniej połowie kraju będzie umiarkowane i tam możliwe są słabe, przelotne opady deszczu. W najcieplejszym momencie dnia temperatura wyniesie od 16 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, Pomorzu i w rejonie Zatoki Gdańskiej, do 23 stopni w Małopolsce. Nad samym morzem, miejscami termometry mogą wskazać jedynie 14 stopni. Wiatr umiarkowany, będzie wiał z kierunku północno-zachodniego. Na Wybrzeżu może być okresami dość silny i porywisty, wiejący z prędkością do 40 km/h" - powiedziała Grażyna Dąbrowska.

W nocy prognozowane jest zachmurzenie małe i umiarkowane. Na południowym zachodzie może być niemal bezchmurnie. Wiatr będzie słaby, zmienny. Temperatura od 3 stopni na północnym wschodzie do około 8 na południu. Najcieplej będzie na Wybrzeżu, gdzie temperatura minimalna wyniesie około 10 stopni. Na północnym wschodzie miejscami przy gruncie temperatura może spaść do minus 2 stopni.

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#pogoda

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo