Rosjanie prowadzą mobilizację na Krymie. Mężczyźni w kilku miastach są wzywani do komisji wojskowych

Rosjanie prowadzą na Krymie mobilizację, wzywając do stawienia się przed komisją wojskową wszystkich mężczyzn do 60 roku życia. Już kilka dni temu informowano, że Rosja siłowo wciela do armii Ukraińców z Krymu.

fot. NASA - [1], Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47611517

- Rosyjscy okupanci prowadzą mobilizację na Krymie, wzywając na komisję wojskową mężczyzn do 60. roku życia – poinformował dzisiaj regionalny kanał Telegramu Krymskij Wietier.

W miastach Saki, Dżankoj i Krasnohwardijskie rezerwiści są zapraszani do komisji wojskowych „na sprawdzenie”. Przy tym mają mieć przy sobie paszport.

Zgodnie z decyzją miejskiej komisji wojskowej w Eupatorii wszyscy mężczyźni zameldowani w Sakach i obwodzie sakskim, którzy otrzymali kategorię A lub B, muszą od 16 do 20 maja przyjść do komisji. O analogicznych decyzjach poinformowano odnośnie do Dżankoja i Krasnohwardijskiego.

Według oficjalnego komunikatu w komisjach sprawdzane są m.in. „dane osobowe” oraz „miejsce zameldowania i zamieszkania” - podał Krymskij Wietier.

Już przed kilkoma dniami wiceszefowa resotu dyplomacji Ukrainy, Emine Dżaparowa, przekazała, że na Krymie do rosyjskiego wojska wcielani są siłowo obywatele ukraińscy. Jednocześnie poinformowała o trwającym na półwyspie terrorze rosyjskim wobec Ukraińców oraz Tatarów krymskich.

 


Źródło: niezalezna.pl, pap

#Ukraina

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo