Studenci ukamieniowali koleżankę za "bluźnierstwo"

Oskarżona o bluźnierstwo przeciwko Mahometowi Deborah Samuel Yakubu została ukamienowana przez swoich kolegów z uczelni Shehu Shagari w północno-zachodnim stanie Sokoto w Nigerii.

Koran
pixabay.com

Do brutalnej zbrodni doszło w miniony czwartek. Wtedy to na portalach społecznościowych udostępniono nagranie, na którym widać, jak studentka została zlinczowana przez rozszalały tłum. Do morderstwa dziewczyny miało przyczynić się kilkudziesięciu studentów, a to wszystko z powodu wiadomości w grupie WhatsApp swojej klasy. Ciało studentki zostało spalone.

Policja poinformowała, że do sprawy zatrzymano dwóch podejrzanych. Władze szkoły ogłosiły natychmiastowe zamknięcie placówki i odesłanie studentów do domów.

Zbrodnie potępili zarówno biskup, jak i sułtan Sokoto. Zaapelowali o sprawiedliwość, wzywając mieszkańców do zachowania spokoju.

W stanie Sokoto, jak i innych jedenastu stanach północnej Nigerii, prawo szariatu jest stosowane równolegle z prawem powszechnym, a islamski kodeks przewiduje karę śmierci dla winnych "bluźnierstwa".

 Źródło: dorzeczy.pl, niezalezna.pl

 

#kamieniowanie #Nigeria #prawo szariatu #Islam

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo