"Z Tuskiem wybory przegramy!" - żali się senator opozycji. W Platformie Obywatelskiej wrze, jak nigdy

Czy Donald Tusk powinien wciąż stać na czele Platformy Obywatelskiej? Senator Antoni Mężydło uważa, że powinna nastąpić zmiana lidera. - Z Tuskiem wybory przegramy - mówi doświadczony polityk, wskazując, że palma pierwszeństwa powinna przejść na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Donald Tusk
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Stare polskie przysłowie mówi, że "gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść". Wydaje się, że odzwierciedla ono obecną sytuację w Platformie Obywatelskiej, gdzie liderów jest sporo, ale potrzeba jeszcze jakości politycznej. Powrót Donalda Tuska miał sprawić, że PO wejdzie na zupełnie inne tory, ale na razie były premier nie potrafi znaleźć recepty na problemy swojej partii. W tle jest Rafał Trzaskowski: sprawujący funkcję prezydenta stolicy i... odsunięty na boczny tor.

Niektórzy politycy opozycji wprost mówią, że to błąd. Bo mimo, że Trzaskowski to przegrany z wyborów prezydenckich w 2020 roku, to jednak ma mniej elektoratu negatywnego niż Tusk. 

- Według mnie to Rafał Trzaskowski powinien zostać szefem PO, to młody, bardzo zdolny polityk, z wielkim potencjałem politycznym i to właśnie Rafał Trzaskowski jest w stanie pokonać PiS

– mówi "Super Expressowi" senator KO Antoni Mężydło, jak dodano - "wyraźnie zmęczony eskalującym konfliktem". Mężydło nie gryzie się w język i mówi wprost, że z Tuskiem na czele Platforma przegra wybory w 2023 roku. 

Czy to sprawi, że w Platformie może dojść do zmian, albo do rozłamu? Pozycja Tuska w chwili obecnej wydaje się "nie do ruszenia", ale prawdziwy problem może pojawić się wówczas, gdy na pójście własną drogą, bez bycia w cieniu Tuska, zdecyduje się Rafał Trzaskowski. Wówczas opozycja może zostać podzielona jeszcze bardziej, niż obecnie.

 


Źródło: niezalezna.pl, Super Express

#Donald Tusk #Rafał Trzaskowski #Platforma Obywatelska

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo