Nawet liberalne media nie wytrzymują opowieści Tuska. "Były premier zwyczajnie nie ma racji"

Na lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska spadła ostra krytyka po jego wpisie o "22 procent inflacji". Nawet portal oko.press nie zostawił na byłym premierze suchej nitki, nazywając jego słowa nieodpowiedzialnymi.

Donald Tusk
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

- Rano Polacy dowiedzieli się, że prawdziwa inflacja to 22 procent - napisał wczoraj na Twitterze lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. Już po reakcjach internautów można było stwierdzić, że coś w wypowiedzi Tuska jest nie tak. Krytyka była ostra, ale do tego jej rodzaju Tusk jest zapewne przyzwyczajony. 

Może się jednak zdziwić, gdy zobaczy, że do chóru krytyków dołączył portal oko.press - dość liberalne medium, mocno krytykujące rząd Prawa i Sprawiedliwości, które dotychczas o polityce Platformy Obywatelskiej rzadko pisało w niekorzystnym świetle. A tu już w tytule napisano, że "szef PO podsyca panikę inflacyjną". 

- Donald Tusk pod swoim wpisem zdobył ponad 13 tys. polubień, w komentarzach wiele osób się z nim zgadza. Kłopot w tym, że były premier zwyczajnie nie ma racji

- pisze Jakub Szymczak, dodając, że "słowa Tuska są nieodpowiedzialne w ustach tak popularnego polityka". Autor zaznacza również, że Tusk mówi o indeksie cen detalicznych w sklepach, to inne badanie i nie równa się wskaźnikowi inflacji, który wynosi 12,4 proc.

 


Źródło: oko.press, niezalezna.pl

#Donald Tusk #Platforma Obywatelska

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo