"Nie wybieraj mieszkania, wybieraj sąsiadów". Rozmowa pierwszych dam Polski i Ukrainy

Pierwsze damy Polski i Ukrainy - Agata Kornhauser-Duda oraz Ołena Zełenska - odbyły spotkanie w formie wideorozmowy. Tematem rozmów była m.in. współpraca w zakresie pomocy humanitarnej. 

Rozmowa pierwszych dam Polski i Ukrainy
fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

- Ołena Zełenska w imieniu narodu ukraińskiego złożyła na ręce Pierwszej Damy RP wyrazy głębokiej wdzięczności za polską solidarność okazywaną od pierwszego dnia rosyjskiej agresji na Ukrainę - czytamy na stronie prezydent.pl. W komunikacie podkreślono, że granicę z Polską przekroczyło ponad 3 miliony Ukraińców, a w Polsce urodziło się już blisko 1000 ukraińskich dzieci.

Agata Kornhauser-Duda podkreśliła:

Jestem dumna z Polaków, którzy otworzyli serca i drzwi swoich domów przed Braćmi Ukraińcami

Z kolei Ołena Zełenska dodała: "Moje rodaczki mówią, że otrzymują znacznie więcej, niż mogłyby oczekiwać. Gorąco za to dziękuję".

W naszym kraju znane jest powiedzenie: nie wybieraj mieszkania, wybieraj sąsiadów. My mamy ogromne szczęście do polskich sąsiadów. Jeszcze raz za wszystko dziękuję! – stwierdziła Pierwsza Dama Ukrainy.

Pierwsze damy omówiły potrzeby przebywających w Polsce uchodźców. Zadeklarowały też wolę współpracy przy UN Global Compact Network: długoterminowym wsparciu w ramach ONZ.

 


Źródło: prezydent.pl, niezalezna.pl

#Ukraina

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo