Z OSTATNIEJ CHWILI

UE - Ambasador Sadoś: spodziewamy się przyjęcia kolejnego pakietu sankcji UE wobec Rosji w piątek wieczorem • • •

Krach na rynku kryptowalut

Rynek kryptowalut stracił w połowie tygodnia 200 miliardów dolarów w ciągu 24 godzin - informuje dziennik “De Standard”. Kryptowaluty straciły na wartości 600 miliardów dolarów w ciągu siedmiu dni. - Straciłem teraz wszystkie moje oszczędności, zostałem bezdomny - to tylko niektóre komentarze z amerykańskich blogów dla inwestorów na rynkach kryptowalut.

pixabay.com/sergeitokmakov

Belgijski dziennik porównuje obecną sytuację z krachem na giełdzie w 1987 r. określanym jako Czarny Poniedziałek. W środę wartość wszystkich kryptowalut spadła o nie mniej niż 200 miliardów dolarów.

Największe straty ponieśli ci, którzy zainwestowali w cyfrową walutę luna. Jej wartość spadła z 120 do 1 dolara. Inna waluta – terraUSD – straciła 99 proc. swojej wartości.

- Aby pomóc zrozpaczonym inwestorom moderatorzy platformy internetowej Reddit udostępnili numery telefonów specjalnej infolinii

 – czytamy w „De Standaard”.

Świat kryptowalut chwieje się do fundamentów, ponieważ jego najbardziej stabilna gałąź tzw. stablecoiny – zaczyna słabnąć. Stablecoins są szczególnym przypadkiem, ponieważ teoretycznie ich wartość nie powinna się zbytnio zmieniać.

Amerykańska Rezerwa Federalna (FED) ostrzegła w tym tygodniu w swoim Raporcie o Stabilności Finansowej przed stablecoinami i brakiem kontroli zabezpieczeń, co może „doprowadzić do poważnych strat inwestorów”.

 

 Źródło: niezalezna.pl, pap

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo