Zełenski nie ma wątpliwości: „Strategiczna porażka Rosji jest oczywista. Ci tchórze próbują ukryć prawdę”

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podkreślił, że prawie dwa i pół miesiąca po inwazji Rosji na Ukrainę strategiczna porażka Moskwy jest dla wszystkich oczywista. - Oni są tchórzami i próbują ukryć tę prawdę nowymi atakami rakietowymi, lotniczymi i artyleryjskimi - powiedział w swoim cyklicznym wystąpieniu w czwartek wieczorem w mediach społecznościowych.

President.gov.ua, CC BY 4.0 , via Wikimedia Commons

Według słów ukraińskiego prezydenta klęska Moskwy jest "oczywista dla wszystkich na świecie, także dla tych, którzy wciąż z nimi (Rosjanami) komunikują" i dodał, że Rosjanom brakuje odwagi, żeby przyznać się do porażki.

- Oni są tchórzami i próbują ukryć tę prawdę nowymi atakami rakietowymi, lotniczymi i artyleryjskimi

- powiedział ukraiński lider.

Zełenski odniósł się również do ataku Rosjan na szkołę w Czernihowie na północy kraju. - Oczywiście, państwo rosyjskie jest państwem, w którym wszelka edukacja tylko przeszkadza - stwierdził.. Dowódców, którzy takie rozkazy wydają, nazwał nieuleczalnie chorymi.

Ponadto, jak zaznaczył, od początku wojny na Ukrainie zostało zniszczonych przez Rosjan już 570 placówek służby zdrowia, w tym 101 szpitali. Według Zełenskiego jest to znak autodestrukcji Rosji, którą świat uważał kiedyś za naród kultury. - To jest nonsens, to jest barbarzyństwo - dodał ukraiński polityk.

 

 


Źródło: PAP, Niezalezna.pl

#Ukraina

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo