Azowstal wciąż niezdobyty przez Rosjan. Agresorzy ponoszą kolejne straty na wschodzie Ukrainy

Jak wynika z porannego komunikatu generalnego dowództwa Ukrainy, ostatni bastion w Mariupolu - zakład Azowstal wciąż pozostaje niezdobyty przez Rosjan. Ponadto agresorzy ponieśli niemałe straty na wschodnim froncie.

Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine

"W Mariupolu główne wysiłki okupantów skupiają się na blokowaniu i próbie zniszczenia naszych jednostek na terenie zakładu Azowstal. Wróg nie przestaje wykonywać ataków z powietrza"

- czytamy w komunikacie.

Na kierunku charkowskim Rosjanie - zgodnie z informacją ukraińskiego dowództwa - przegrupowują siły, aby zapobiec dalszemu posuwaniu się Ukraińców w kierunku granicy państwowej.

"Na północ od miasta Charków nieprzyjaciel prowadzi ostrzał artyleryjski jednostek naszych wojsk w celu zadawania strat w sile żywej, uzbrojeniu i sprzęcie"

- ocenił sztab.

"Na kierunku donieckim wrogie jednostki próbują rozwijać działania ofensywne w stronę miejscowości Łyman, Siewierodonieck, Bachmut, Awdijiwka i Kurachowo. Głównym zadaniem pozostaje ustanowienie pełnej kontroli nad Rubiżnem, Łymanem i Siewierodonieckiem" - dodał.

We wschodniej strefie operacyjnej, na terenie obwodów donieckiego i ługańskiego, w ostatniej dobie Ukraińcy odparli dziewięć ataków wroga, zniszczyli osiem czołgów, sześć bojowych wozów pancernych, pięć pojazdów kołowych, jeden system obrony przeciwlotniczej i cztery bezzałogowce - poinformowało ukraińskie dowództwo.

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Ukraina #Azowstal

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo