Zna Putina jeszcze z czasów, gdy nie był on prezydentem. Kim jest Nikołaj Patruszew?

Ośrodek Studiów Wschodnich publikuje serię pod tytułem „Ludzie Putina”, w której prezentuje sylwetki ludzi odpowiedzialnych za wojnę na Ukrainie. W najnowszym odcinku przedstawiono sylwetkę Nikołaja Patruszewa, jednego z najbliższych współpracowników prezydenta Rosji, sekretarza Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

Nikołaj Patruszew
youtube.com/printscreen

Rosyjska agresja na Ukrainę rozpoczęła się 24 lutego i do tej pory kosztowała życie tysięcy żołnierzy i cywili. Jak do tego doszło i kto jest odpowiedzialny za zbrodnie popełniane na Ukrainie?

Sylwetki osób z najbliższego otoczenia prezydenta Rosji przedstawia Ośrodek Studiów Wschodnich, w serii nagrań "Ludzie Putina", publikowanych na YouTube.

Tym razem dowiadujemy się szczegółów kariery Nikołaja Patruszewa i jego długiej znajomości z Władimirem Putinem.

Współpracownik Putina Nikołaj Patruszew to jeden z przedstawicieli najbardziej radykalnego stronnictwa na Kremlu. Jego przeszłość to rosyjskie służby specjalne, KGB i FSB. Zna Putina jeszcze z czasów, gdy nie był on prezydentem. Rosja Putina i jej cele są w pewnym stopniu definiowane także przez ludzi takich jak Patruszew. Kim jest? Co możemy wyczytać z jego wywiadów? Gdy wybuchła wojna Rosja-Ukraina 2022 był on jednym z tych, którzy zachowywali się wyjątkowo spokojnie, zwłaszcza podczas pamiętnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej

- tłumaczy OSW w opisie filmu.

 

 


Źródło: niezalezna.pl,

Beata Mańkowska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo