Poruszający spot w ukraińskich telewizjach. Tak uczcili polskie Święto Narodowe 3 Maja - ZOBACZ WIDEO

W ukraińskich telewizjach nadano okolicznościowy spot z okazji Święta Narodowego 3 Maja obchodzonego w Polsce. Przypomniano, w jak wielki sposób Polacy pomagają Ukraińcom w czasie wojny. - Kiedy będziemy mogli wrócić do swojego kraju i będziemy mogli to odbudować, zapraszamy Was do siebie w gościnę - usłyszeliśmy.

Spot z okazji 3 maja nadały ukraińskie telewizje
fot. Twitter

Święto Narodowe 3 Maja jest obchodzone w Polsce w rocznicę uchwalenia w 1791 roku Konstytucji 3 maja. Dokument był pierwszą konstytucją w nowożytnej Europie, a drugą na świecie po amerykańskiej. Rocznica przyjęcia Konstytucji 3 maja jest świętem ustanowionym w 1919 roku. Przez okres PRL jego publiczne obchodzenie było zabronione, ponownie stało się państwowym świętem w 1990 roku. 

W tym roku Polacy świętowali często wspólnie z Ukraińcami, którzy przybyli do naszego kraju z ogarniętej wojną własnej ojczyzny. Ale na Ukrainie również nie zapomniano o znaczeniu tego dnia w Polsce. Telewizje nadały specjalne spoty. 

- Droga, niesamowita, Polsko. Piękni, szczerzy, odważni Polacy. My, mieszkańcy Ukrainy, zmuszeni przez los znaleźć się tutaj, chcemy znów i stale Wam podziękować. Dziękujemy po sąsiedzku, po bratersku. Dziękujemy ze łzami w oczach. Dziękujemy poprzez śmiech dzieci... Dziękujemy przez telefon, dziękujemy w modlitwie. Nie zapomnimy i powtarzamy - dziękujemy! Kiedy będziemy mogli wrócić do swojego kraju i będziemy mogli to odbudować, zapraszamy Was do siebie w gościnę. Będziemy śpiewać, będziemy tańczyć i wspominać. My, Ukraińcy, nigdy nie zapomnimy Waszego wsparcia. Mówi się, że prawdziwego przyjaciela poznaje się w ciężki czas. Dziękujemy Polacy, z Dniem Konstytucji!

- można było usłyszeć w spocie.

Telewizje prezentowały również specjalne, polsko-ukraińskie znaczki:

- W całym ogromie historii, tak trudnej w ostatnich stuleciach, gdzie na wspólnym stole między Polakami a Ukraińcami tak często leżał karabin, topór, broń, został położony chleb. Została położona dłoń na dłoń

- powiedział dziś prezydent Andrzej Duda dziękując Polakom za pomoc uchodźcom z Ukrainy. Gest ze strony Ukrainy pokazuje, że postawa Polaków jest tam bardzo doceniana.

 


Źródło: niezalezna.pl

#Święto Narodowe 3 maja #Ukraina

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo