Ławrow straszy wojną nuklearną i twierdzi, że jej ryzyko jest "realne". Kułeba: To znaczy tyle, że Rosja przegrywa

Szef rosyjskiej dyplomacji, Siergiej Ławrow, straszy konfliktem nuklearnym, twierdząc, że ryzyko jego wybuchu jest "realne" i "nie można go lekceważyć". Minister spraw zagranicznych Ukrainy, Dmytro Kułeba, odczytuje słowa Ławrowa jako porażkę Rosji. - To tylko oznacza, że Moskwa przegrywa na Ukrainie - ocenił.

Siergiej Ławrow
fot. Kremlin.ru, CC BY 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=115261182

- Ryzyko wybuchu konfliktu nuklearnego obecnie jest realne i nie można go lekceważyć - powiedział minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow, cytowany przez agencję Reuters. Dodał, że Moskwa opowiada się za zmniejszeniem tego zagrożenia.

- Obecnie ryzyko jest znaczne – powiedział Ławrow - Nie chciałbym sztucznie go wyolbrzymiać, choć wielu by tego chciało, ale niebezpieczeństwo jest poważne, realne i nie wolno nam go lekceważyć.

Portal Ukraińska Prawda przypomina, że w piątek podsekretarz stanu USA Victoria Nuland stwierdziła, że Stany Zjednoczone nie wykluczają użycia broni jądrowej przez Rosję, dlatego ostrzegają prezydenta Rosji Władimira Putina, że ten krok będzie miał dla niego i Rosji absolutnie katastrofalne skutki.

Ukraińska Prawda pisze, że w wywiadzie dla rosyjskiej państwowej telewizji Ławrow zasugerował także, iż wojna rosyjsko-ukraińska zakończy się prawdopodobnie podpisaniem porozumienia, ale wszystko będzie zależało od przebiegu działań wojennych.

- Jak w każdej sytuacji użycia sił zbrojnych, oczywiście wszystko skończy się porozumieniem, ale jego parametry zostaną określone przez kolejne etapy działań wojennych. To rzeczywistość uwarunkuje to porozumienie - powiedział Ławrow.

Do wypowiedzi Ławrowa o wojnie nuklearnej odniósł się na Twitterze szef ukraińskiej dyplomacji, Dmytro Kułeba.

- Rosja traci ostatnią nadzieję na odstraszenie świata od wspierania Ukrainy. Stąd mówienie o "prawdziwym" zagrożeniu trzecią wojną światową. To tylko oznacza, że Moskwa przegrywa na Ukrainie. Dlatego świat musi nas wspierać jeszcze bardziej, aby wygrać i obronić bezpieczeństwo europejskie i światowe

 – napisał Kułeba.

 

 Źródło: niezalezna.pl, pap

#Ukraina

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo