Estonia: Rozpoczęły się coroczne ćwiczenia NATO z cyberbezpieczeństwa

W estońskiej stolicy rozpoczęły się gry wojenne Locked Shields - największe na świecie międzynarodowe ćwiczenia obrony cybernetycznej w czasie rzeczywistym - poinformował dziś amerykański nadawca "The Hill". Przedsięwzięcie organizowane przez Centrum Doskonalenia Cyberobrony NATO potrwa do najbliższego piątku.

Locked Shields 2021
ccdcoe.org

Zespoły uczestniczące w Locked Shields 2022 będą rywalizować ze sobą w symulacji, która ma posłużyć wypracowaniu jak najskuteczniejszych metod ochrony sieci i infrastruktury krytycznej przed cyberatakami.

"Tego rodzaju gry wojenne umożliwiają doskonalenie umiejętności zarówno w ataku, jak i w obronie. Biorąc pod uwagę wojnę na Ukrainie i zagrożenie ze strony rosyjskich działań cybernetycznych, ważne jest, aby NATO stale ćwiczyło swoje zdolności cyberbezpieczeństwa"

- powiedział dyrektor generalny organizacji pozarządowej Cyber Threat Alliance Michael Daniel, cytowany przez "The Hill".

Locked Shields - ćwiczenia odbywają się od 2010 roku

Ćwiczenia Locked Shields są organizowane w Tallinie od 2010 roku. Estonia jest uznawana za jednego ze światowych liderów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i ochrony infrastruktury krytycznej przed cyberatakami.

Centrum Doskonalenia Cyberobrony NATO (NATO Cooperative Cyber Defence Centre of Excellence) zostało utworzone w 2008 roku w stolicy Estonii. Jego misją jest zwiększenie zdolności, współpracy i wymiany informacji pomiędzy NATO, państwami członkowskimi Sojuszu i partnerami w dziedzinie cyberobrony. Centrum prowadzi m.in. analizę strategiczną trendów w zakresie cyberobrony oraz odpowiada za szkolenie kadr sił zbrojnych państw Sojuszu w tej dziedzinie. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Estonia #NATO #cyberbezpieczeństwo

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo