Ujawniono, co rosyjscy żołnierze robili w Czarnobylu. To może mieć dla nich opłakane skutki

Rosyjscy żołnierze, którzy zajmowali teren elektrowni w Czarnobylu, kopali doły w radioaktywnej ziemi - donosi kanał Nexta w mediach społecznościowych. Na potwierdzenie tych doniesień pojawiło się nagranie, na którym widać okopy pozostawione przez Rosjan. Skutki tych działań dla nich samych mogą być opłakane.

Rosyjskie okopy w skażonej ziemi
pixabay.com

Czarnobylska Elektrownia Atomowa została zajęta przez siły rosyjskie na początku inwazji na Ukrainę. W Czarnobylu rozmieszczono tymczasowy punkt kierowania wojskami Wschodniego Okręgu Wojskowego Rosji, a także punkt dowodzenia 38. Samodzielnej Brygady Zmechanizowanej. Dopiero pod koniec marca rosyjskie wojska wycofały się z tego terenu. Teraz wychodzi na jaw, co rosyjscy żołnierze tam robili.

Czarnobyl. Co zostawili po sobie Rosjanie?

Wstępne badanie terenu po tym, jak Rosjanie opuścili Czarnobyl, przyniosło zaskakujące wnioski. Jak podaje serwis Nexta, okazało się, że Rosjanie w okolicach Czarnobyla, na skażonym terenie, postanowili... kopać doły. Jak to się stało, że doszło do takich wykopów w ziemi, która może kryć w sobie pozostałości po wydarzeniach z 1986 roku?

Internauci wskazują, że rosyjscy żołnierze prawdopodobnie nigdy - z powodu propagandy ZSRR i teraz Rosji - nie dowiedzieli się o wydarzeniach z Czarnobyla i mogli nie mieć pojęcia, o co chodzi chociażby w zamieszczonych przy "czerwonym lesie" ostrzeżeniach. A to właśnie tam kopali w ziemi i urządzali obóz. Skutki przebywania w "czerwonym lesie", jednym z najbardziej napromieniowanych i niebezpiecznych pod tym względem miejsc na świecie, rosyjscy żołnierze mogą odczuć już niedługo. 

To nie koniec, gdyż rosyjscy wojskowi zabrali z laboratoriów w Czarnobylu radioaktywne materiały. Nie wiadomo, gdzie znajdują się skradzione materiały. Nie wykluczono, że mogły zostać wyrzucone w strefie wykluczenia albo zabrane przez Rosjan "na pamiątkę". Drugi scenariusz strona ukraińska uważa za "bardziej prawdopodobny".

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Czarnobyl #Ukraina

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo