Rosyjska armia planowała inwazję wojskową na Białoruś? Ukraiński wywiad wojskowy UJAWNIA dokumenty!
Dokumenty uzyskane przez wywiad wojskowy Ukrainy świadczą o przygotowaniu 1 Armii Pancernej Rosji do inwazji i zajęcia terytorium Białorusi - czytamy na stronie Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy.


Po sfałszowaniu wyborów prezydenckich na Białorusi Federacja Rosyjska opracowała plan inwazji i stłumienia protestów społecznych - informuje wywiad.
Okupację Białorusi zaplanowano pod pretekstem uniknięcia zaangażowania Rosji „w europejskim regionie kontynentalnym w regionalną lub na dużą skalę wojnę z państwami członkowskimi NATO na Zachodzie”.
Jednym z dowodów przygotowania Rosji do militarnej agresji na sąsiednie państwo jest „Legenda o planie przegrupowania jednostek i jednostek wojskowych 1 Armii Pancernej na terenie zadania”
- czytamy na stronie wywiadu.
Dokumenty, które mają potwierdzać plany Rosji można zobaczyć TUTAJ.
Źródło: gur.gov.ua, niezalezna.pl,

