Z OSTATNIEJ CHWILI

Minister Dworczyk: kolejne przejście graniczne między Polską a Ukrainą zostanie otwarte w 2023 roku przed wakacjami w Niżankowicach-Malhowicach • • •

Zabrali mistrzostwa świata Rosji. Polska i Słowenia gospodarzami siatkarskiego mundialu

Mistrzostwa świata siatkarzy odbędą się w tym roku w Polsce i Słowenii. Prawo organizacji turnieju zostało odebrane Rosji po agresji tego kraju na Ukrainę.

Polska współgospodarzem siatkarskich mistrzostw świata
Fot. Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Mistrzostwa świata 2022 siatkarzy miały odbyć się w Rosji. Po militarnej inwazji tego kraju na Ukrainę FIVB nie zamierzała pierwotnie zmieniać gospodarza turnieju. Na skandaliczną decyzję władz siatkarskich jako pierwsze zareagowały Polska oraz Francja - oba kraje wykluczyły możliwość rywalizacji w jakiejkolwiek imprezie organizowanej przez Rosjan.

Siatkarski mundial odebrano Rosji

Nasze stanowiska motywujemy względami moralnymi i  troską o bezpieczeństwo polskich sportowców. Nie możemy pozostawać obojętni wobec bezprecedensowej agresji, której ofiarą pada dziś Ukraina

- pisał wówczas prezes PZPS Sebastian Świderski.

FIVB wobec groźby bojkotu do którego dołączyły później reprezentacje Słowenii oraz Holandii odebrała ostatecznie Rosji prawo organizacji siatkarskiego mundialu. Portal TVP Sport przekazał, że nowymi gospodarzami turnieju będą Polska i Słowenia, a decyzja zostanie oficjalnie ogłoszona w czwartek. Mistrzostwa świata mają odbyć się w dniach 26 sierpnia – 11 września 2022 roku.

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#mistrzostwa świata

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo