Najnowszy numer „GP”: Wybuch termobaryczny – dowody na rosyjską zbrodnię w Smoleńsku

W najnowszym numerze Tygodnika „Gazeta Polska” dostępnym w sprzedaży od 6 kwietnia 2022 r. szczególnie polecamy artykuł Grzegorza Wierzchołowskiego „To był wybuch termobaryczny. Rosyjska zbrodnia w Smoleńsku: motyw, sprawcy, dowody”. Będzie też o walce ze szpiegami i zagadkowej misji rosyjskiego oligarchy oraz wywiad, z żołnierzem, który zdenerwowany zachowaniem niektórych młodych uchodźców w naszym kraju, postanowił ich wprost skrytykować i zaapelować do Jarosława Kaczyńskiego. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy, bezpłatny okres próbny. W najnowszym wydaniu tygodnika dodatek specjalny - naklejka „Nigdy nie zapomnimy”.

Gazeta Polska

Narzędzie zbrodni? Ładunek termobaryczny, czyli klasyczne materiały wybuchowe wzbogacone w paliwo. Ślady? Pozostałości substancji eksplozywnych i charakterystyczne zniszczenia samolotu. Sprawca? Rosyjskie służby specjalne, które remontowały samolot Tu-154, a następnie przejęły śledztwo i niszczyły liczne dowody. Motyw? Chęć likwidacji polskiej elity, która w 2010 roku – podobnie jak dzisiaj władze Ukrainy – stała na przeszkodzie w realizacji imperialnych planów Kremla. Poszlaki? Sfałszowane sekcje zwłok, „samobójstwa” świadków, tajne rozmowy. 
- ujawnia Grzegorz Wierzchołowski.

Ponadto w numerze:

  • Walka ze szpiegami, nowe narzędzia

Nawet dożywocie ma grozić za współpracę z obcym wywiadem. Karana będzie też działalność godząca w interesy RP. Zamrażane mają być również majątki osób i podmiotów wspierających rosyjską inwazję na Ukrainę. Dwa rządowe projekty przepisów w tym zakresie są już w Sejmie. Ze względu na ich znaczenie dla bezpieczeństwa państwa mogą być uchwalone już na początku kwietnia.
- ujawnia Piotr Nisztor.

  • „Panie Jareczku” wyszło spontanicznie. Rozmowa z autorem głośnego apelu

Jego podziękowania dla Polaków za okazaną pomoc na Tik-Toku przekroczyły 4 miliony odsłon. Zdenerwowany zachowaniem niektórych młodych uchodźców w naszym kraju, postanowił ich wprost skrytykować i zaapelować do Jarosława Kaczyńskiego. 23-letni Oleksander Mazur ruszył na front, by bronić ojczyzny. Stacjonuje na południowym wschodzie Ukrainy, gdzie toczą się ciężkie walki z rosyjskim najeźdźcą. W miejscu, które zostało zamienione przez Rosjan w kupę gruzu. Młody, odważny żołnierz znalazł czas dla „Gazety Polskiej” i udzielił nam wywiadu na wyłączność. Rozmawia Grzegorz Wszołek

  • Spichlerz Świata w ogniu wojny

Trwająca wojna na Ukrainie już spowodowała zamieszanie na światowych rynkach. Wzrost cen gazu i ropy uderza bezpośrednio w konsumentów już dziś, ale te podwyżki będą miały konsekwencje długofalowe dla cen żywności w Europie. Nasz kontynent i tak jest w niezłej sytuacji. Gorzej ma Afryka Północna i Bliski Wschód, którym zajrzy w oczy głód. 
- więcej w tekście Jacka Liziniewicza.

  • Nieznani sprawcy z Kremla

Annę Politkowską znaleziono zastrzeloną w windzie. Obok ciała leżał pistolet i łuski. Kreml nie wybacza. Zabija tych, którzy stają mu na drodze, a ona ośmieliła się pisać prawdę o Putinie. Czy coś łączy Smoleńsk 2010 roku z rosyjską dziennikarką? Może to, że opisywała sposób, w jaki armia rosyjska traktuje i wroga, i własnych żołnierzy, jak Rosja podchodzi do człowieka, do życia, do śmierci, do ciał zmarłych? Lub wreszcie to, jak Moskwa likwiduje każdego, kto ośmieli się powiedzieć „nie”? 
- czytamy w tekście Tomasza Łysiaka.

  • Zagadkowa misja rosyjskiego oligarchy

Sporym zaskoczeniem była informacja, że od początku wojny Kijów ma jednak kontakt z Kremlem przez „nieoficjalnego” pośrednika. Na dodatek jest to jeden z najwierniejszych oligarchów Władimira Putina. Choć strona ukraińska nie tylko go chwali, ale wręcz próbuje osłaniać przed sankcjami, trudno uwierzyć, by Roman Abramowicz nagle stał się „neutralnym kontaktem”.
- więcej w tekście Antoniego Rybczyńskiego.

Z tygodnikiem naklejka „Nigdy nie zapomnimy”

Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819
 

 


Źródło: niezależna.pl, Gazeta Polska

#Ukraina #Gazeta Polska

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo