Bucza odbita z rosyjskiej okupacji! Mer ukraińskiego miasteczka zapowiada wygraną w całym kraju

Ukraińskie wojska wyzwoliły Buczę - miasteczko w obwodzie kijowskim. - Dzień 31 marca przejdzie do historii miasta jako wielkie zwycięstwo naszych sił zbrojnych - oświadczył na Facebooku mer tego miasta Anatolij Fedoruk.

Bucza została wyzwolona
Autorstwa Аимаина хикари - Praca własna, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=35138215

- Jestem przekonany, że takiego wielkiego zwycięstwa doczekamy się też na całej Ukrainie  - dodał mer. 

Bucza była jednym z miejsc, w których toczyły się szczególnie ciężkie walki z rosyjskimi wojskami, próbującymi okrążyć Kijów. Panowała tam też bardzo trudna sytuacja humanitarna. Ewakuację miejscowej ludności utrudniali, a nierzadko uniemożliwiali rosyjscy żołnierze, terroryzujący ludność cywilną. W mieście brakowało wody, prądu i żywności. Mieszkańcy byli zmuszeni do ukrywania się przed ostrzałami w piwnicach domów.

13 marca przedstawiciele miejscowych służb medyczno-sanitarnych podali, że w Buczy zginęło co najmniej 67 cywilów, których ciała pochowano w zbiorowej mogile na terenie cerkwi. Nie przekazano jeszcze aktualnych szacunków na temat ofiar po wyzwoleniu miasteczka.

Wcześniej wojska ukraińskie wyzwoliły też miejscowości Irpień i Borodzianka należące do rejonu (powiatu) buczańskiego.

Przez liczącą przed wojną około 36 tys. mieszkańców Buczę przebiega droga międzynarodowa M07, będąca częścią trasy europejskiej E373. Prowadzi ona ze stolicy Ukrainy do granicy z Polską.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Ukraina

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo