Mieli sprzęty, został złom. Rosja straciła już maszyny i broń warte 10 mld dolarów

Od początku inwazji na Ukrainę wojsko rosyjskie straciło już około 17,7 tys. żołnierzy, a także 625 czołgów, 316 systemów artyleryjskich, 143 samoloty i 131 śmigłowców – napisano w piątkowym komunikacie sztabu generalnego sił zbrojnych Ukrainy. Resort obrony wskazał, że Rosjanie stracili na Ukrainie już sprzęt o wartości ok. 10 mld dolarów.

facebook.com/GeneralStaff.ua screen

Od 24 lutego do 1 kwietnia Rosja straciła również 1751 pojazdów opancerzonych, 96 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, 54 systemy przeciwlotnicze, 1220 samochodów, 7 okrętów, 76 cystern z paliwem, 85 bezzałogowych statków powietrznych i cztery mobilne systemy rakiet balistycznych krótkiego zasięgu.

W serwisie Telegram, ministerstwo obrony Ukrainy poinformowało, że Rosja straciła już podczas inwazji sprzęt o wartości 10 mld dolarów.

W najdroższej "siódemce", którą przedstawił resort jest m.in. wart ponad 100 mln USD okręt "Saratow" zatopiony 24 marca w Bierdiansku, wyrzutnie i pociski Iskander, których dywizjon zniszczyli pod Czernihowem Ukraińcy oraz zestrzelone 1 i 4 marca myśliwce Su-35C, których wartość wyceniana jest na 65 mln dolarów każdy.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Ukraina

mg,md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo