„Zasoby wroga kończą się. Dojdzie do załamania logistycznego”. Minister obrony Ukrainy o aktualnej sytuacji na froncie

Plany Kremla nie powiodły się. Rosjanom kończą się zasoby wojskowe i dojdzie do załamania logistycznego - ocenił minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow w opublikowanym na Facebooku wpisie.

facebook.com/GeneralStaff.ua/photos

"Dzięki całemu naszemu narodowi nie powiodły się plany Kremla, by w dwa dni ujarzmić Ukraińców, zająć duże miasta, obalić władze państwowe i przyłączyć Ukrainę do Rosji. Tak, wróg posunął się naprzód w niektórych kierunkach, ale kontroluje tylko niewielkie obszary. Nasi obrońcy odpierają i wypierają okupantów"

- podkreślił Reznikow.

[News #432873]

Zwracając uwagę na "powolne tempo ofensywy i opór Ukraińców" Reznikow wyraził przekonanie, że Rosja zmienia taktykę.

"W tym momencie najbardziej zagrożone jest ukraińskie niebo. Agresor wszechstronnie i aktywnie wykorzystuje swój potencjał powietrzny i rakietowy. Wszystkie rodzaje samolotów bombardują miasta, miasteczka i infrastrukturę cywilną, w infrastrukturę krytyczną"

- zaznaczył minister.

"Wielka armia pokazała swoją prawdziwą naturę – tchórzliwego terrorysty, który potrafi atakować tylko ludność cywilną – dzieci, kobiety, nieuzbrojonych. (...) Ale mogę śmiało powiedzieć - wróg odpowie za każde życie, za każdą łzę"

- zapowiedział Reznikow.

Podkreślił, że coraz więcej Rosjan dostaje się do ukraińskiej niewoli.

"I to nie pojedynczy żołnierze, ale całe plutony. Ciała tysięcy ich kolegów z klasy (...) pozostały w obcym kraju. Moskwa nie uznaje ich śmierci, bo dla Putina są mięsem armatnim, służącym realizacji imperialnych marzeń. (...) Powtarzam, jedynym sposobem na uratowanie życia przez okupanta jest poddanie się"

- zaznaczył szef ukraińskiego resortu obrony.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Ukraina

mm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo